3.7 C
Kherson
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Останні новини

У Білозерському музеї відбуваються зміни на краще

Нещодавно Білозерський музей імені Дмитра Багалія отримав свою власну емблему та маскот. Нова символіка була розроблена членом Українського національного комітету Ікомос (міжнародної ради з питань пам’яток) Сергієм Дяченко. На емблемі зображено слона з попоною на спині, а на попоні – королівську корону. Голова слона своїми обрисами нагадує букву «Б», а його тіло та лапи стилізовані під букву «М». Це головні букви словосполучення «Білозерський музей». Ідея зробити маскотом слона народилася сама собою, оскільки ця тварина зображена на гербі Білозерки. Автором гербу смт Білозерка став  краєзнавець Сергій Дяченко у 2003 році.

Але як же пов’язані слони з Білозеркою? Слон на емблемі – африканський, він символізує рід, нащадком якого є засновник Білозерки Іван Абрамович Ганнібал. Його батько Абрам (Ібрагім) Ганнібал народився у Африці, у місті Логон (зараз це Камерун). Абрам був сином африканського князя – звідси й зображення корони на попоні. Емблему будуть зображувати на сувенірній продукції музею.

У планах експертів та працівників музею розширення вже діючої експозиції, присвяченої сліпоглухій вченій Ользі Скороходовій, поява нової рубрики «експонат місяця», розробка ще трьох експозицій, та власне перейменування музею.

Сергій Дяченко говорить, що історик Дмитро Багалій, на честь якого було названо Білозерський музей, –  дійсно постать визначна для української історіографії, але все ж таки з Білозеркою його напряму ніщо не пов’язує. Тому і виникла ідея перейменувати музей на честь людини,  доля якої весь час перетиналася з Білозеркою. Фахівець розповідає:

Команда проєкту «Конкурентноспроможна громада – конкурентноспроможний музей» планує запропонувати громаді дати нове ім’я цьому закладу культури. Після перейменування він буде називатися Білозерський музей імені Георгія Скадовського. Георгій Скадовський відомий археолог та мікробіолог, який жив та проводив історичні дослідження (розкопки курганів) у Білозерці. На своїй маленькій батьківщині він заснував мікробіологічну лабораторію, активно займався благодійністю та підтримув місцевих нужденних. Раніше навіть селище Білозерка називалося Скадовка, на честь цієї дворянської родини.

Проєкт «Конкурентоспроможна громада — конкурентоспроможний музей!» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду, Державного агентства розвитку туризму.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info