У Білозерській громаді пошкоджено більше тисячі будинків, триста осель – повністю зруйновані

0
140

Звільнення Білозерської громади стало знаковою подією минулого року, на яку місцеві мешканці чекали майже дев’ять місяців з моменту окупації. Проте радість вистражданої свободи сьогодні затьмарюють постійні обстріли прибережних населених пунктів громади. Ворог нещадно б’є з авіації та артилерії по інфраструктурі Білозерки, Дніпровського, Кізомису та Велетенського.
Про ситуацію у громаді розповів заступник начальника Білозерської СВА Олексій Журавленко.
– Обстріли Дніпровського та Кізомиського старостатів, а також Білозерки тривають від самого початку деокупації громади, з листопада 2022 року. Проте останні три тижні атаки ворога посилилися.
Через загострення ситуації основним завданням військової адміністрації стало забезпечення евакуації мешканців громади. Ми визначили пункти збору і маршрути евакуації, яка здійснюється за двома напрямками. Перший – за допомогою волонтерських організацій та координації Департаменту соціального захисту ХОВА – за межі Херсонщини, до Київської, Миколаївської і Одеської областей. Другий напрямок – в межах Білозерської громади. Наразі ми евакуюємо людей до трьох віддалених сіл, де можуть прийняти до 150 людей. Тут створені усі умови для комфортного перебування людей – обладнані спальні місця, зони для приготування їжі. Крім того, ми забезпечуємо внутрішніх переселенців продуктами харчування і очищеною водою. Бажаючим виїхати з прибережних населених пунктів громади необхідно звернутися до старости або до військової адміністрації. Наразі з найбільш небезпечних територій громади евакуйовано 321 людина, зокрема 60 дітей.
На даний час у Кізомиському і Дніпровському старостах залишилось 550 осіб. Здебільшого тут проживають люди похилого віку, які відмовляються виїжджати через домашнє господарство. Намагаємося їх переконувати, що життя дорожче.
Загалом внаслідок ворожих обстрілів у Білозерській громаді пошкоджено більше тисячі будинків, понад 300 осель – зруйновано. Протягом останніх тижнів руйнувань різного ступеню зазнало півсотні будинків, ще 15 – повністю зруйновано. Найбільше постраждав Кізомис, який практично щодня обстрілюють з авіації. Тут фактично знищено школу, церкву, декілька магазинів, десятки приватних осель.


На жаль, маємо жертви серед мирного населення… Для підтримки поранених і рідних загиблих у громаді діє відповідна програма надання матеріальної допомоги. Цією можливістю вже скористалися півсотні осіб. Аналогічна програма діє і на рівні області. Дізнатися, як отримати відповідну допомогу, можна звернувшись до Білозерської військової адміністрації або до Управління соціального захисту населення Херсонської районної адміністрації, яке розташоване у Білозерці.


Військова адміністрація постійно співпрацює із Товариством Червоного Хреста та Міжнародною організацією з міграції, які допомагають у забезпеченні населення громади питною водою і продуктами харчування. Благодійний фонд «Проліски» постійно надає ремонтні комплекти. Наразі ми отримали 300 таких комплектів. Також відповідна допомога надходить від Херсонської ОВА.
Вагому підтримку в облаштуванні укриттів надала громадська організація «Білозерський центр регіонального розвитку». Крім того, представники організації допомагають з евакуацією людей в межах громади.
Сьогодні всі Пункти незламності в громаді переведені в режим постійної роботи. Приміщення обладнані генераторами. У населені пункти громади доставляється бутильована вода та продукти харчування. Людям видаються будівельні комплекти для тимчасового ремонту пошкодженого житла, до яких входять будівельний ліс, саморізи, плівка, тенти. Хоча ми б радили не поспішати із ремонтом там, де тривають постійні обстріли, адже це дуже ризиковано.
Наразі у Білозерці діє два постійних укриття. У Кізомисі відповідне приміщення було зруйноване внаслідок ворожого обстрілу. Сьогодні ми працюємо над вирішенням цих проблем та очікуємо два мобільні укриття для Кізомису та Дніпровського.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь