У Білозерській громаді підтоплено майже 170 будинків

0
258

Внаслідок руйнації Каховської ГЕС підтоплено близько 170 будинків на території Білозерської громади, частина з яких повністю зруйнована. У зоні підтоплення опинилися прибережні вулиці Білозерки, Дніпровського і Кізомиського старостатів.

Про це нашому кореспонденту повідомили у Білозерській військовій адміністрації.

6 червня 2023 року рівень води у Білозерській громаді підвищувався на 5-6 сантиметрів за годину. Піковий період припав на ніч 7 червня, коли ці показники зросли до 40-50 сантиметрів на годину.
8 червня вночі представники Білозерської військової адміністрації фіксували зниження інтенсивності підтоплення. До цього часу рівень води піднявся до максимальної позначки у 4,4 метра. Наступного дня вода перестала прибувати, потім почався спад. Станом на 11 червня рівень води у підтоплених районах громади знизився до позначки у 2,9 метра.

 

За інформацією Білозерської СВА, з перших днів катастрофи громада отримує допомогу від волонтерів і благодійних організацій – як українських, так і міжнародних. Зокрема, мешканці, будинки яких постраждали, одержали від програми «World Food Programme» гігієнічні набори, резервуари, каністри і баки для води. Український благодійний фонд «Гуркіт» допоміг з інструментом для виконання ремонтних робіт та ліквідації наслідків підтоплення. Волонтери з Хмельниччини надали будівельні інструменти, а компанія ТОВ «БК «Інтербуд» доставила будівельні матеріали. Гуманітарна допомога розподіляється серед вуличних, квартальних і старост, які потім передають її своїм мешканцям.

У Білозерській СВА попереджають, що сьогодні існує велика загроза поширення інфекційних захворювань. Після спаду рівня води спостерігається велика кількість бруду і сміття, яке може стати причиною шлункових розладів. Для запобігання отруєнням Білозерська СВА прийняла рішення про заборону рибної ловлі та купання у водоймах, розташованих на території громади.

Сьогодні військова адміністрація проводить аналіз потреб населення із врахуванням поточної ситуації, а також можливих наслідків після зниження рівня води. Коли вода відійде, мешканці громади, які постраждали внаслідок катастрофи, будуть забезпечені будівельними матеріалами, інструментом, засобами для прибирання бруду, мотопомпами для відкачки води.

Наразі Білозерська СВА має можливість допомогти мешканцям громади з будівельними матеріалами для тимчасового ремонту. Для отримання допомоги потерпіла особа – власник майна повинен подати заяву до поліції про злочин. Після цього треба звернутися з талоном-повідомленням до військової адміністрації і написати заяву на допомогу.
Мешканці громади, які бажають евакуюватися, можуть звернутися за допомогою до Білозерської СВА за телефоном 095-796-72-82.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь