У Білозерській громаді перейменували ряд вулиць

0
656

Деякі вулиці у населених пунктах Білозерської громади отримали нові назви. Таке рішення було прийнято після тривалого обговорення у межах виконання вимог Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії».

Про це повідомила Білозерська СВА у Facebook.

Мешканці громади взяли участь в онлайн-опитуванні та проголосували за нові назви вулиць. Повний список перейменувань з’явився у розпорядженні начальника Білозерської селищної військової адміністрації.

У Білозерці вул. 1040 полка стала Квітневою, 30 років Перемоги – Небесної сотні, Гагаріна – Героїв Бузкового парку, Пушкіна – Героїв Рятувальників, Суворова – Івана Сірка. Вулицю Комунарів у Зорівці перейменували у Центральну, Пролетарську – у Володимира Вдовиченка, Радянську – в Українську.

У Кізомисі нові назви дали двом вулицям: Горького стала Героїв Захисників України, Чехова – Вишневою, а у Береговому – одній (вулиця Пушкіна стала Мирною).

Мешканці Велетенського проголосували за перейменування вулиці Горького у Липову, Маяковського – у Південну, Пушкіна – у Набережну. Жителі Томиної Балки визначили, що вул. 40 років Перемоги називатиметься Захисників, Гагаріна – Івана Франка.

У Новодмитрівці вул. 50 років Перемоги дали назву Маслиновий яр, у Дніпровському вул. Радгоспній – Барвінкова, а у Миролюбівці вул. Магаданській – Олександра Урупи.

«Ніяких витрат ні з бюджету громади, ні з власних коштів мешканців Білозерщини перейменування вулиць не вимагає. Адреси у правоустановчих документах будуть змінюватися поступово, з часом при заключенні правочинів на нерухомість – купівля-продаж, дарування, обмін, спадщина тощо», – нагадали у Білозерській СВА.

  • Мешканців Дар’ївської СТГ запрошують долучитись до громадського обговорення перейменувань вулиць. У Дар’ївці пропонують дати нову назву вулицям Гагаріна та Першотравневій. В Ульянівці перейменують вулиці Комарова та Братів Плохотників.
  • До Білозерки та Комишан завітали волонтери UNHCR Ukraine. Вони здійснили екстрений виїзд. Понад 100 домогосподарств отримали будівельні матеріали для ремонту пошкоджених домівок.
  • У Широкій Балці Станіславської громади перейменували ряд вулиць. Опитування проходило з 19 березня по 1 квітня. Вулиця Гагаріна стане Чумацькою, Карла Маркса – Перемоги, Паризької Комуни – Лиманською тощо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь