24.4 C
Kherson
Неділя, 17 Вересня, 2023

Останні новини

У Білозерці херсонські податківці поспілкувалися з місцевими підприємцями про застосування РРО

Херсонські податківці здійснюють активну інформаційно-роз’яснювальну  роботу із суб’єктами підприємницької діяльності стосовно норм чинного податкового законодавства.

17 січня фахівці управління податкового аудиту на чолі із заступником начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Наталією Невдах провели семінар для представників бізнесу та громадськості Білозерської територіальної громади з таких актуальних питань як застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО/ПРРО) та ведення обліку товарних запасів.

 Білозерка.info

Як відомо, з 1 січня 2022 року суб’єкти господарювання – платники податків другої – четвертої груп, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та безготівковій формах, повинні застосовувати РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

Податківці пояснили, що лише платники єдиного податку І групи, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять  господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і не використовують працю найманих осіб, можуть не застосовувати РРО/ПРРО та не вести облік товарних запасів.

Наталія Невдах, зокрема, звернула окрему увагу підприємців на те, що платники єдиного податку, які здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів.

 Білозерка.info

Фахівці податкової служби розповіли також про переваги програмних РРО, які за своїми функціональними та технічними характеристиками можуть повністю замінити класичний касовий апарат, не вимагають сертифікації чи проходження експертиз. Єдина умова – перебування ПРРО в реєстрі. Реєстрація ПРРО в контролюючому органі здійснюється онлайн без додаткових документів і лише в електронній формі. Крім того, обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером здійснюється виключно в електронній формі, що виключає будь-які контакти суб’єкта господарювання з посадовими особами ДПС. Встановити ж ПРРО можна на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший пристрій, який підтримує операційну систему Windows, Android та має підключення до мережі Інтернет.

По завершенню семінару представники Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі відвідали ряд торговельних об’єктів на території смт Білозерка, поспілкувалися з підприємцями на місцях, надали роз’яснення з актуальних питань та роздали тематичні друковані матеріали.

 Білозерка.info          Білозерка.info

За консультацією або допомогою з питань застосування РРО та/або ПРРО та ведення обліку товарних запасів за місцем продажу (господарському об’єкті) можна звертатися до:

  • Скляров Денис Віталійович – головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі – 095 036-00-51;
  • Іщенко Іван Валерійович – головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі – 066 217-85-90;
  • Данієлян Артур Рафікович – головний державний інспектор відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі – 095 150-36-22.

 Білозерка.info

Відео запис семінару доступний на каналі YouTube

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info