28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

В очікуванні тепла: у Білозерці батьки дошкільнят вийшли на акцію протесту

1 листопада біля селищної ради відбулася акція протесту батьків вихованців шести дитячих садочків Білозерської громади. Причиною зібрання стало призупинення роботи трьох білозерських, Велетенського, Дніпровського і Миролюбівського дошкільних закладів через відсутність газопостачання.

 Білозерка.info

«Найбільше батьків обурило те, що садочки зачинили на невизначений термін і не запропонували жодної альтернативи вирішення проблеми», – говорить організаторка акції Анастасія Перунова з Білозерки.

 Білозерка.info

Начальник управління освіти, культури, молоді і спорту селищної ради Ірина Козльонкова і заступник селищного голови із соціальних питань Тетяна Самойлова пояснили протестувальникам, що тендерні закупівлі на послуги із газопостачання були оголошені ще на початку вересня, але заявок від компаній на участь у торгах не надійшло. Коли уряд заключив меморандум із Нафтогазом щодо пільгової ціни для закладів соціальної сфери, спеціалісти відділу освіти, культури, молоді та спорту селищної ради підготували і подали необхідний пакет документів, але компанія-постачальник поки що не підписала відповідну угоду. Тільки-но це станеться, дошкільні заклади відновлять свою роботу, запевнили представниці селищної ради.

Учасників акції протесту не влаштувала невизначеність конкретної дати повернення садочків до звичного режиму роботи. Прохання пояснити ситуацію і вжити заходи щодо вирішення відповідної ситуації батьки виклали у письмовій заяві до виконуючої обов’язки селищного голови. У разі відсутності позитивного рішення проблеми, учасники мітингу домовилися знову зібратися біля стін селищної ради.

А як у сусідів?

Як повідомила начальник відділу освіти Музиківської сільської ради Юлія Сальникова, опалювальний сезон у закладах дошкільної освіти громади розпочато з 11 жовтня Музиківський ясла-садок «Малятко» опалюється твердим паливом, а Східненський ясла-садок – природнім газом. Проте, навіть до початку опалювального сезону, малеча не мерзла. В дитячому садку «Малятко» у групових кімнатах підтримували належну температуру завдяки теплій підлозі, а у Східному вмикали обігрівачі. На сьогоднішній день у закладах тепло та затишно, температура 20-22 градуси.

На цьому тижні проблему із газопостачанням у школах і садочках вирішила Чорнобаївська сільська рада. «Із 9 навчальних закладів, на блакитному паливі у нас знаходяться дві школи і два садочки. Поки не був підписаний договір на газопостачання, ми обігрівали садочки електроприладами, а школярі знаходились на канікулах, – розповідає начальник відділу освіти Чорнобаївської сільської ради Олег Касаткін, – Твердим паливом заклади освіти забезпечені до кінця опалювального сезону».

В очікуванні укладення угоди на газопостачання, електроприладами обігріваються Широкобалківський і Олександрівський дитячий садочки. Станіславський сільський голова Іван Самойленко стверджує, що враховуючи теплу погоду, у дошкільних закладах вдається підтримувати належний температурний режим. Станіславський садок «Казка» знаходиться на твердому паливі, так само як і Станіславська школа, щоправда остання працювала у дистанційному режимі через високий рівень захворюваності вчителів та учнів. З понеділка заклад повинен повернутися до звичного режиму роботи. Днями має бути підписана і угода на газопостачання Широкобалківської і Олександрівської шкіл.

Заручниками ситуації із газопостачальними кампаніями, котрі не могли визначитися із ціною на блакитне паливо, стала і Дар’ївська сільська рада. Підготовку до опалювального сезону тут розпочали ще влітку, проте тендери на закупівлю газу були безрезультатними. Новий пакет документів, після оголошення надзвичайної ситуації з приводу газопостачання, спеціалісти сільської ради подали ще 19 жовтня, але поки що угода не підписана. У зв’язку із підвищенням рівня захворюваності дитячого населення у громаді, в тому числі і на ковід, а також неможливістю дотримання температурного режиму в частині освітніх закладів, місцева влада вирішила призупинити навчальний процес з 1 листопада на два тижні. Цього часу має вистачити на вирішення питання із газопостачанням.

Джерело: Придніпровська зірка

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info