29.3 C
Kherson
Четвер, 28 Вересня, 2023

Останні новини

У Білозерці відбулося “Свято Гарбуза”

Ідея проведення «Свята Гарбуза» замість «Хелловіну» виникла у працівників БІлозерського районного будинку культури не випадково. Вивчаючи народні традиції, вони дізналися, що в українців раніше був свій Хелловін. Існував він за часів вірування у різних богів і звався Велесова ніч . “В обрядовості цього свята наші пращури також використовували гарбуз, який в давніх піснях та переказах виступає символом господаря, голови роду і самого роду як такого, – говорить Alena Nefedova Pazich”. 

На захід до районного будинку культури організатори свята запросили членів клубу ветеранів «Берегиня».

Спочатку методисти розповіли про головного у городньому царстві – шанованого пана Гарбуза, його почесне місце у народній медицині, кухні та обрядовості. Не обійшлося на заході і без пісень, що створювали атмосферу свята , загадок, приказок, прислів’їв.

Та найцікавішою родзинкою став конкурс «ГАРБУЗОВА КАША – СИЛА НАША». В ньому взяли участь дві команди «Господарочки» та «Молодички». Членам журі було не легко визначитись з номінаціями, бо каші були дуже смачні, але ж конкурс є конкурс. Тож номінація «Феєрія смаку» дісталася «Молодичкам», а номінація «Гарбузова смакота » – «Господарочкам».

 Білозерка.info

Наприкінці свята на гостей чекало частування гарбузовою кашею від учасниць конкурсу.

Цей день подарував усім, присутнім позитивні емоції та гарний настрій.

Всі норми карантину під час заходу були дотримані.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info