У Білозерці пройшов вебінар «Патронатне виховання як одна із форм працевлаштування»

0
32

З метою проведення кампанії щодо створення патронатних сімей на території Білозерського району, в Білозерській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості спільно із службою у справах дітей Білозерської РДА проведено інформаційний вебінар «Патронатне виховання як одна із форм працевлаштування».

Наталія Чумак,  начальниця служби у справах дітей Білозерської РДА, розповіла про основні аспекти діяльності патронатних сімей, хто такі патронатні вихователі, які їх основні завдання та права.

Учасники вебінару дізнались, що патронат над дитиною – це вид тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини у сім’ї на період подолання нею та її батьками складних життєвих обставин. Сімейний патронат – це надзвичайно важлива «швидка сімейна допомога» дитині та її сім’ї, яка передбачає:

  • тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів;

  • комплексну підтримку батьків дитини у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин;

  • пошук для дитини нової люблячої родини, за неможливості повернення у свою сім’ю.

Особливу увагу було приділено питанню фінансування даного виду діяльності:
  • соціальна допомога на утримання дитини;
  • оплата послуг вихователю, що фактично є заробітною платою.

Цей вид зайнятості звісно є тимчасовим (на період укладання договору). І так як здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя, період зараховується до страхового стажу.

Тому, сімейний патронат – це не тільки допомога дитині та її сім’ї, а і можливість тимчасового легального працевлаштування.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь