Творчі роботи чорнобаївських школярів покажуть італійцям

0
55

В Італії у Флоренції відбудеться виставка малюнків дітей із Херсонщини. Багато картин, які презентують у цій європейській країні, створили школярі зі Львового та Чорнобаївки, а також тимчасово окупованих Олешок, Нової Каховки та Каховки.
Про це повідомили на сайті Суспільного.
Як розповіла директорка Херсонської дитячої художньої школи Юлія Сліпіч, у квітні у Флоренції відбулась виставка проєкту “Я малюю мир”. Там були представлені роботи дітей із херсонської художньої школи.

“Відвідувачі виставки були вражені рівнем художнього використання цих робіт, а організатор запропонував провести ще одну виставку, але більшу за форматом у червні”, — каже директорка художньої школи.

Юлія Сліпіч розповіла, що дітям з Херсонщини запропонували ідею для малюнків — порівняння між птахами і людьми.

“Там де йде війна птахи не живуть. Вони відлітають, бо їм потрібен спокій для того, щоб вирощувати своїх пташенят. Так само і людина, умови війни не природні для людини, тому сьогодні багато людей вимушені були як птахи покинути свої домівки і виїхати в інші міста України, або навіть за кордон. Але понесли за собою свої звички, культуру, мову, таким чином Україна поїхала світом і тепер через людей про неї тепер знає весь світ. Звичайно більшість людей мріють повернутися назад у свої будинки, як птахи, які навесні повертаються додому”, — говорить Юлія Сліпіч.

Організаторам проєкту хотілось, щоб ті птахи, які з’являтися у зображенні дітей були наповнені світлом, добром, любов’ю та з українськими орнаментами, щоб вони несли українську культуру.

“Ми побачили на деяких роботах дітей уривки з віршів Ліни Костенко і Тараса Шевченка. Нам дуже хотілось, щоб це розповідь про Україну, про те що зараз відбувається і про ту підтримку, яка нам необхідна. Ми вже отримали понад триста робіт, досить різних, емоційних, від позитивних емоцій до негативних, тих, які переживали наші діти”, – розповідає Юлія Сліпіч.

Після виставки у Флоренції роботи будуть презентовані в інших країнах Європи та в  Америці. Найкращі малюнки стануть частиною виставки до Дня миру 21 вересня в стінах Колізею в Римі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь