28.8 C
Kherson
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Останні новини

Тіла закатованих у Правдиному охоронців пролежали під відкритим небом 39 днів

У березні минулого року у селі Правдине російські військові вбили шістьох охоронців місцевого агропідприємства та 15-річну місцеву мешканку. Захоронити тіла чоловіків правдинці змогли лише через 39 днів після трагедії.

Подробицями злочину із кореспондентом проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя» поділилися місцеві мешканці.

Очевидці тих подій розповіли, що вбиті росіянами охоронці були учасниками АТО. Проте з появою російських військових вони не виїхали із села.
«У березні, після 16-17 числа, стався вибух, аж земля затряслась. Думали, по селу йдуть. Коли бачимо: горить хата, тут жив дідусь перед війною, він помер, і тут охорона (учасники АТО, – ред.) жила. Ми бачимо, що де охорона жила, горить. Люди почали збігатися. Потім дивилися, що тут руїни. Спочатку їх (загиблих, – ред.) не побачили, бо вони чорними від вибуху були, а потім вітер подув – і побачили купу трупів», – розповіли місцеві.

Тіло 15-річної дівчини окупанти відразу віддали рідним. Місцеві розповідають, що вона мала близькі стосунки з одним із охоронців. Трупи чоловіків пролежали під відкритим небом більше місяця.
«Ми їх закопали на 39-й день. Це, можете собі уявити, така спека. Ми яму викопали, яму 2 на 2. Хлопці прийшли (ховати, – ред.), а вони (окупанти, – ред.) почали у повітря стріляти, не пропускали взагалі», – згадують правдинці.

Один із чоловіків згадав, як проводили поховання загиблих.
«Взагалі була паніка, люди не зрозуміли, що сталося. Народ зібрався і там їхні (загиблих, – ред.) тіла збирали з уламків. Тут лежало 6 чоловіків. Коли ми їх хоронили через 39 днів, нам староста видала рукавиці, протигази. Ми прийшли, а вони (тіла, – ред.) всі «стьокші» були, розкладені», – згадує чоловік.

Проте навіть коли селяни викопали яму, окупанти намагалися перешкодити похованню. І це не дивлячись на те, що специфічний запах від розкладання тіл доносився до позицій російських військових.
«Вони самі підійшли й кажуть: «Та вони вбиті». Мабуть, ротація була, і вони самі не знали й говорять: «Та в них голови прострелені». Вони (загиблі, – ред.) були зв’язані канатами ззаду, очі були зав’язані. Мабуть, їх катували. Мабуть, їх спочатку розстріляли, потім в хаті підклали міну. То вони підклали міну, щоб сліди замести, що вони їх розстріляли», – говорять очевидці.

Що стало причиною смерті дівчини достеменно невідомо, місцеві припускають, що їй могли звернути шию або задушити, слідів від пострілу на її тілі не було.
За словами місцевих, закатованим на вигляд було 33-35 років.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info