15.3 C
Kherson
Субота, 23 Вересня, 2023

Останні новини

Теплі кредити: як отримати 12 тисяч гривень на новий котел?

 Білозерка.info

Урядова програма з енергоефективності в народі отримала іншу назву – «теплі кредити». У 2018 році на неї виділено 400 мільйонів гривень з бюджету, а в порівнянні з минулим роком фінансова підтримка для ОСББ / ЖБК стала більше, – повідомляє «etcetera».

Обіцяють, що програма почне працювати протягом тижня-двох.

На що спрямована програма?

Основних напрямів в програмі «теплих кредитів» три:

1) утеплення будинків;

2) заміна старого газового котла на більш ефективний негазовий;

3) встановлення лічильників на воду або опалення.

Скільки грошей виділено на одну сім’ю?

У Кабміні кажуть, що сім’я може отримати від держави до 14 тисяч гривень (все залежить від суми, яку ви візьмете в банку):

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. гривень) – на придбання негазових / неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. гривень) – на придбання енергоефективного обладнання / матеріалів для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. гривень в розрахунку на одну квартиру) – для ОСББ / ЖБК, як юридичних осіб (для загальнобудинкових заходів).

 Які банки видають кредити?

«Теплі кредити» видають чотири державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк.

На що дозволено витратити гроші?

З переліком енергоефективного обладнання та / або матеріалів, на придбання якого буде здійснюватися відшкодування частини суми кредиту (орієнтовний), можна ознайомитися ТУТ.

Що робити, щоб отримати гроші?

Для участі в програмі потрібно:

1) звернутися до уповноваженого банку та надати необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання і матеріалів (перелік документів визначається банком);

2) отримати кредитні кошти;

3) надати банку рахунки фактури, акти виконаних робіт і т.д. – позичальник повинен підтвердити цільове використання кредитних коштів. Якщо ви отримуєте субсидію, то повинні надати копії документів (повідомлень або довідок і т.д.), що підтверджують її призначення.

Протягом 5 днів Держагентство з енергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.

Скільки часу це займе?

Загалом весь процес – від подачі заяви до отримання коштів – займає приблизно 2 місяці.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info