Ситуація на Запорізькій АЕС – стабільна

0
26

Попри підрив російськими окупантами Каховської греблі, ситуація на ЗАЕС залишається стабільною та контрольованою. Рівень води у ставку-охолоджувачі станції – стабільний.

Про це повідомляє Енергоатом.

Станом на 9.00 27 червня рівень води у ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС не змінюється та становить 16,58 м, що достатньо для забезпечення потреб станції.

Рівень води в каналі ТЕС, звідки за необхідності підживлюється ставок ЗАЕС, знаходиться на рівні 11,15 м. Упродовж останнього часу рівень води в каналі також суттєво не зменшується, його показники вже не залежать від Каховського водосховища.

За інформацією Держекоінспекції Південного округу, станом на 26.06.2023 р. в пробі р. Дніпро за межами міста Херсон в районі Антонівського залізничного мосту, фарватер виявлені перевищення ГДК за такими показниками:

🔹залізо загальне в 1,28 р;
🔹завислі речовини в 2,4 р.
Вміст нафтопродуктів у Дніпрі не виявлено. Розчинний кисень складає 5,3 мг/дм3.

В річці Інгулець поблизу Дар’ївки виявлені перевищення гранично допустимої концентрації, а саме:
🔹залізо загальне в 2,3 р;
🔹завислі речовини в 1,68 р;
🔹хлоридам в 1,16 р;
🔹сульфатам в 2,4 р.
Вміст нафтопродуктів не виявлено.
Розчинний кисень складає 2,5 мг/дм3, при нормі неменше 4,00 мг/дм3.

При обстеженні акваторії Каховського водосховища та пониззя Дніпра загибелі водних біоресурсів не виявлено.

Нагадуємо, що у водоймах півдня України заборонили вилов водних біоресурсів, зокрема у всіх водних об’єктах Дніпропетровської та Херсонської областей відповідні обмеження діятимуть до закінчення надзвичайної ситуації.

За інформацією Державного агентства меліорації та рибного господарства України, на ринках та невстановлених місцях на території Херсонської області заборонена торгівля всіма видами водних біоресурсів. Промисловий і любительський вилов водних біоресурсів у південних областях заборонений з метою недопущення спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь серед громадян.

Фото: Енергоатом

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь