Ситуація на фермі у Новодмитрівці стабілізується

0
139

Молочнотоварна ферма в селі Новодмитрівка Білозерської громади – єдина на правобережжі Херсонщини, яка працювала увесь період окупації та не припинила свою роботу в умовах постійної загрози ворожих обстрілів. Протягом березня-листопада минулого року сільгосппідприємство забезпечувало молоком усю правобережну територію області.
Про ситуацію у господарстві журналістам Суспільного розповів директор підприємства Андрій Пастушенко.

“Нам давали працювати, адже ми забезпечували місто Херсон молоком. Ми єдине підприємство з цієї сторони Дніпра, з правої сторони, в якого є молочнотоварна ферма. З самого початку війни ми спочатку безплатно надавали молоко – і на лікарні возили, і маслозавод брав молоко і безплатно роздавав жителям. Далі ми частково почали співпрацювати вже по продажу, і самі переробляли і продавали”, — розповів Андрій Пастушенко.


За словами керівника, за вісім із половиною місяців окупації поголів’я тварин на фермі суттєво зменшилось. Ветеринарні препарати тоді вдалось отримали один раз, через Червоний Хрест. Корів годували тим, що вирощували самі. Надої з 10 тонн молока на добу впали вдвічі, виникли проблеми з репродукцією.

“На початок війни в нас було близько 800 голів, зараз у нас близько 700. Це телята плюс корови. Ну корів уже менш як 300. Зараз ситуація більш-менш стабільна, оскільки в нас є доступ до медикаментів, до матеріалу для осіменіння, уже приїздять ветлікарі. Ми можемо навіть купувати корми, хоча не всі водії хочуть їхати в цей регіон, але все-таки ми знаходимо якісь шляхи”, — ділиться директор ферми.

У приміщенні, де перебувають телята, під час окупації жили російські військові.

“Коли вони хотіли, то вони брали молоко – заборонити їм не сильно заборониш. На початку вони були більш спокійні, далі більш агресивні”, — згадує Андрій Пастушенко.

Білозерська громада зараз знаходиться під постійними ворожими обстрілами. Місяць тому снаряди влучили і на територію цього підприємства.

“Це було серед білого дня. Слава Богу, на той момент на підприємстві був обідній час і було не дуже багато людей. Перший прильот ракети був у навіс, де знаходились молоді вагітні телички, майбутнє нашої ферми. Після першого прильоту була одна мертва і кілька поранених. І був другий приліт, просто в середину загону, і ми втратили 28 голів”, — розповів Пастушенко.

Та попри все підприємство продовжує працювати. Є телята, які народжувалися під час окупації, а разом із цим з’являлася надія на перемогу та відновлення.

“Це наша група молодняку. Це наші, можна так сказати, “діти війни”. Дивлячись на них, ти розумієш, чому ти тут знаходишся і навіщо це все робиш”, — говорить фермер.

Фото: Суспільне Херсон

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь