За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України (з урахуванням останніх змін), у 2018 році на підприємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят:
- 1 січня – Новий рік (понеділок);
- 7 січня – Різдво Христове, православне (неділя);
- 8 березня – Міжнародний жіночий день (четвер);
- 8 квітня – Пасха (неділя);
- 1 травня – День міжнародної солідарності трудящих (вівторок);
- 9 травня – День Перемоги (середа);
- 27 травня – Трійця (неділя);
- 28 червня – День Конституції України (четверг);
- 24 серпня – День незалежності України (п’ятниця);
- 14 жовтня – День захисника України (неділя);
- 25 грудня – Різдво Христове, католицьке (вівторок).
Відповідно до статті 67 КЗпП , якщо святковий або неробочий день збігається з суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
Згідно з проектом розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перенесення робочих днів у 2018 році», 9 березня (п’ятниця) також стане вихідним днем. Таким чином, на вітання жінок у чоловіків буде чотири дні з 8 по 11 березня. Так само чотириденні канікули утворюються на першотравень – з 28 квітня по 1 травня (робочий день 30 квітня пропонується зробити вихідним). Проектом розпорядження передбачається, що вихідним днем стане і 29 червня. У зв’язку з цим ми отримаємо ще одні канікули з 28 червня по 1 липня. Також не доведеться відпрошуватися раніше з роботи для святкування нового 2019 року. 31 грудня 2018 року Кабмін також запропонував зробити вихідним днем.
Правда, всі ці канікули і вихідні доведеться відпрацьовувати по суботах. Згідно з документом, робочими стають 17 березня, 5 травня, 23 червня і 29 грудня.
Варто зауважити, що графіки вихідних днів розраховані для працівників з 5-денним робочим тижнем. А розпорядження про перенесення робочих днів завжди носить рекомендаційний характер.
Джерело: http://zib.com.ua