Стіл на дереві й холодильники посеред дороги: Білозерка після затоплення

0
269

До початку повномасштабного вторгнення рф в передмісті Херсона Білозерці було близько 9 тисяч мешканців. Селище опинилося поміж тих 80 населених пунктів Херсонщини, які постраждали через підрив ворогом Каховської ГЕС 6 червня.

Кореспондентці Центра публічних розслідувань вдалося потрапити до затопленої Білозерки та на власні очі побачити масштаб трагедії.

Репортаж з місця події з’явився на сайті Інтент.

Загальна кількість постраждалих будинків у громаді майже 170. Підтопленими опинилися прибережні вулиці Білозерки, Дніпровського та Кізомиського старостатів. У Білозерці найбільше постраждала вулиця Приозерна, – повідомили в Білозерській селищній військовій адміністрації.

 Білозерка.info

Після підриву росіянами Каховської ГЕС будинки на цій вулиці були майже повністю затопленими. Дерев’яний стіл просто висить на дереві.

 Білозерка.info

Будинки зруйновані. Вулиці порожні. Хтось із місцевих жителів залишив посеред дороги сушити холодильники. Коли робили фото, біля побутової техніки нікого не було.

 Білозерка.info

На вулиці, яка постраждала, ми зустріли чоловіка, що виходив зі свого затопленого раніше будинку.

Від будинку мешканця Білозерки Федора Федоровича залишилися лише кам’яні стіни та знищені водою меблі. Чоловік розбирає цей завал.

 Білозерка.info  Білозерка.info

Вода зруйнувала та перевернула все шкереберть, а ще принесла багато дрібних равликів, чиї мушлі вкривають майже все в будинку.

З-за стіни виглядають брудні ікони. Під ногами купа мокрих речей, а також уламки знищених водою меблів.

 Білозерка.info

Зайти до будинку Федора Федоровича можна лише через сусідське подвір’я та город, який ще повністю в багнюці. Тому, коли виходимо, чоловік проводить до бочки з водою неподалік, щоб відмити взуття.

Зараз Федір Федорович проживає на сусідній вулиці у колишнього одногрупника: “Одногрупник не вижене, але завжди там не житимеш. Зараз підсохне в будинку і буду щось робити, може, якусь кімнатку для початку облаштую”, — каже чоловік.

Попри те, що росіяни своїм терактом, підірвавши вночі 6 червня Каховську ГЕС, майже знищили будинок Федора Федоровича, чоловік каже, що у нього ситуація ще не найгірша. Він показує дорогу далі, де будинки знищено повністю.

 Білозерка.info

Майже посеред селища віднесена водою собача будка на пустій вулиці.

 Білозерка.info

Ті мешканці, що вже повернулися до своїх будинків, сушать намоклі після затоплення речі.

 Білозерка.info

Фото і текст: Альбіна Карман

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь