Стіл на дереві й холодильники посеред дороги: Білозерка після затоплення

0
344

До початку повномасштабного вторгнення рф в передмісті Херсона Білозерці було близько 9 тисяч мешканців. Селище опинилося поміж тих 80 населених пунктів Херсонщини, які постраждали через підрив ворогом Каховської ГЕС 6 червня.

Кореспондентці Центра публічних розслідувань вдалося потрапити до затопленої Білозерки та на власні очі побачити масштаб трагедії.

Репортаж з місця події з’явився на сайті Інтент.

Загальна кількість постраждалих будинків у громаді майже 170. Підтопленими опинилися прибережні вулиці Білозерки, Дніпровського та Кізомиського старостатів. У Білозерці найбільше постраждала вулиця Приозерна, – повідомили в Білозерській селищній військовій адміністрації.

Після підриву росіянами Каховської ГЕС будинки на цій вулиці були майже повністю затопленими. Дерев’яний стіл просто висить на дереві.

Будинки зруйновані. Вулиці порожні. Хтось із місцевих жителів залишив посеред дороги сушити холодильники. Коли робили фото, біля побутової техніки нікого не було.

На вулиці, яка постраждала, ми зустріли чоловіка, що виходив зі свого затопленого раніше будинку.

Від будинку мешканця Білозерки Федора Федоровича залишилися лише кам’яні стіни та знищені водою меблі. Чоловік розбирає цей завал.

Вода зруйнувала та перевернула все шкереберть, а ще принесла багато дрібних равликів, чиї мушлі вкривають майже все в будинку.

З-за стіни виглядають брудні ікони. Під ногами купа мокрих речей, а також уламки знищених водою меблів.

Зайти до будинку Федора Федоровича можна лише через сусідське подвір’я та город, який ще повністю в багнюці. Тому, коли виходимо, чоловік проводить до бочки з водою неподалік, щоб відмити взуття.

Зараз Федір Федорович проживає на сусідній вулиці у колишнього одногрупника: “Одногрупник не вижене, але завжди там не житимеш. Зараз підсохне в будинку і буду щось робити, може, якусь кімнатку для початку облаштую”, — каже чоловік.

Попри те, що росіяни своїм терактом, підірвавши вночі 6 червня Каховську ГЕС, майже знищили будинок Федора Федоровича, чоловік каже, що у нього ситуація ще не найгірша. Він показує дорогу далі, де будинки знищено повністю.

Майже посеред селища віднесена водою собача будка на пустій вулиці.

Ті мешканці, що вже повернулися до своїх будинків, сушать намоклі після затоплення речі.

Фото і текст: Альбіна Карман

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь