8.9 C
Kherson
Четвер, 29 Лютого, 2024

Останні новини

Старшокласникам району допомогли визначитися з майбутніми професіями

22 жовтня 2018р. у Білозерській районній філії Херсонського обласного центру зайнятості пройшов День відкритих дверей для учнівської молоді Білозерського ЗПЗСО №3. Школярі мали можливість ознайомитися з роботою кожного відділу центру зайнятості, їх функціями та основними завданнями; з послугами, які надають фахівці клієнтам. Діти із зацікавленістю слухали про професії, що мають попит на місцевому ринку праці, про центри професійно-технічної освіти, які підготовлюють висококваліфікованих спеціалістів.

Фахівці з профорієнтації проінформували школярів з можливістю одержання допомоги у виборі професії через профдіагностичне тестування, за допомогою якого можна визначити схильність особи до певного типу професій згідно особистих здібностей, знань, умінь та навичок, а також ділилися власним досвідом і надавали корисні поради щодо вибору майбутньої професії.

Ми впевнені, що проведений захід допоможе школярам більш серйозно та відповідально поставитися до професійного вибору, замислитися про необхідність від мрій та фантазій про майбутнє переходити до реальних дій, пов’язаних з професійним самовизначенням, вибором напрямку подальшого навчання та підготовкою до дорослого самостійного життя, а отримана інформація стане їм у пригоді.

Професіографічна екскурсія для учнів Посад-Покровської школи

Професіографічна екскурсія, як одна із форм профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, дає можливість побачити внутрішній зміст професії, поспілкуватися з фахівцями, отримати повну інформацію про ту чи іншу спеціальність.

З метою популяризації робітничих професій, в жовтні учні 10-го класу Посад-Покровської школи завітали на екскурсію у магазин продовольчих товарів «Покровський».

На початку заходу провідний фахівець з профорієнтації Євгенія Неннова поінформувала школярів про необхідність свідомо підходити до вибору майбутньої професії, враховувати не тільки бажання, але і її потрібність на ринку праці.

«На перший погляд, професія продавця продовольчих товарів легка, але насправді справжній фахівець повинен знати весь асортимент продукції, який є у магазині, його вартість, основні характеристики, хто виробник; принципи пристрою і правила експлуатації торгово-технічного устаткування, що обслуговується; основні вимоги стандартів і технічних умов до якості товарів, тари і маркування; звичайно ж вміти спілкуватись з покупцем та надавати відповіді про якісну характеристику товару», – зазначила продавець магазину Людмила Бєлякова.

В ході екскурсії діти отримали змістовну і корисну інформацію про важливість робітничих професій, про необхідність знань і вмінь, якими має бути наділена людина, аби працювати у сфері торгівлі. Із цікавістю прослухали розповідь досвідчених спеціалістів, спостерігали за їх роботою.

«Впевнено крокуємо в майбутнє!»

Саме під таким гаслом пройшов профорієнтаційний урок – семінар для учнів 8 класів Станіславського ЗПЗСО ім. К.Й. Голобородька. Метою уроку було надання допомоги учнівській молоді у професійному самовизначенні, правильній оцінці своїх власних можливостей та здібностей.

У ході уроку зі школярами було обговорено поняття «ринок праці», технології успішних дій на ньому, що у майбутньому вплине на реалізацію професійних намірів молодих людей, обґрунтованість професійного вибору в умовах ринку праці, що швидко змінюється.

Учні дискутували на тему « Яку професію ви вважаєте престижною?», обговорили першочергові фактори, що впливають на вибір професії. Увагу було приділено обговоренню помилок, які найчастіше допускає молодь під час професійного вибору. В щирому діалозі діти намагались дати відповіді на питання щодо їх майбутнього життєвого та професійного шляху. Час пройшов з цікавістю та користю, усім бажаючим надано відповіді на запитання, індивідуальні консультації з питань вибору майбутньої професії.

Джерело: Білозерська районна філія Херсонського обласного центру зайнятості

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info