Станіславська громада закупить техніку за кошти місцевого бюджету

0
383

Згідно з оприлюдненими оголошеннями на порталі державних закупівель “Prozorro”, Станіславська сільська рада планує придбати два автомобілі, два трактори та екскаватор-навантажувач. Але скоріш за все, в оголошені допущена технічна помилка і закупівлі буде лише три – по одній одиниці кожного виду техніки. 

Перевірити нашу гіпотезу поки що неможливо, оскільки бюджетні рішення прийняті Станіславською військовою адміністрацією не оприлюднюються на офіційному сайті громади. Останній, до речі, зазначений в оголошенні про закупівлі. Тож почекаємо додаткової інформації  про здійснені проплати на Єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Що стосується марки, моделі та вартості транспортних засобів, за кошти громади буде закуплено:

🔹Автомобіль Renault “Express” вартістю 798 тисяч 700 гривень за одиницю. Договір укладено з ТОВ “М Моторс” (в задвоєному оголошенні доєднано ідентичний договір за тим самим номером лише без зазначення дати).

🔹Трактор КАТА “КВ-904” вартістю 990 тисяч гривень. Переможець в обох оголошеннях – ТОВ “СТ-ПРОЗОРО”.

🔹Екскаватор-навантажувач “БАМ-2014” вартістю 1 мільйон 800 тисяч гривень. Переможець – ТОВ “МК “БУДАГРОМАШ”. У випадку зі здійсненням закупівель екскаватора теж бачимо ще два ідентичних оголошення, по яких відмінено торги. Тож все більше переконуємося, що мають місце технічні помилки команди, яка організовує закупівлі, а не бажання створити найбільший автопарк на деокупованій частині Херсонської області.

Нагадаємо, що Станіславська громада в цьому році отримала додаткову дотацію місцевим бюджетам, які зазнали негативного впливу внаслідок повномасштабної збройної агресії росії у розмірі 6 млн 590 тис. грн та 2 млн 12,8 тис. грн. Згідно із інформацією, розміщеною на Державному веб-порталі бюджету для громадян, плановий бюджет громади становить 45 млн 691,62 тис. грн., що майже на 35% менше показників бюджету довоєнного 2021 року (69 млн 934,712 тис. грн)

Складно оцінити логічність чи раціональність придбання техніки, але важливо нагадати, що зараз рішення щодо використання коштів місцевого бюджету приймаються начальником військової адміністрації без розгляду проєктів рішень на депутатських комісіях та сесіях, без колегіальності прийняття рішення та публічного обговорення. 

Підготувала Погрібна Людмила

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь