3.5 C
Kherson
Неділя, 10 Грудня, 2023

Останні новини

Станіслав приєднується до міжнародного флешмобу #GlobalShevchenko

До дня народження Тараса Шевченка громадські організації «Батьківщина Молода» та «Ukrainians» організовують міжнародний флешмоб «Global Shevchenko». Мета флешмобу – вшанувати пам’ять великого Кобзаря, показавши пам’ятники встановлені по всьому світу та Україні, що свідчить про його визнання та любов українського народу.

Загалом, в Україні та світі встановлено 1385 пам’ятників Кобзареві, з них 1256 — в Україні та 129 — за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури. В Україні найбільше пам’ятників встановлено на Прикарпатті.

Правила флешмобу дуже прості:

1) З 13 лютого до 8 березня зробіть фото/селфі біля пам’ятника Тараса Шевченка у вашому місті;

2) Опублікуйте фото на офіційній сторінці флеш-мобу – https://www.facebook.com/events/228139920989530, а також на своїх сторінках в соціальних мережах, обов’язково вказавши хештег #GlobalShevchenko країну та місто, де зроблено фото. Наприклад: Львів, Україна #GlobalShevchenko.

9 березня о 16:00 (за київським часом) організатори закликають українців по всьому світу прийти до пам’ятників Тарасу Шевченку та одночасно зачитати вірш «В казематі» (Мені однаково, чи буду…). Це буде найбільше одночасне читання Шевченка в історії.

На світлині – учні та вчителі Станіславської ЗОШ імені К. Й. Голобородька (село Станіслав, Білозерський район, Херсонська область, Україна) біля погруддя Кобзаря.

Погруддя було встановлене 8 листопада 1922 року у центрі села на високому, в кілька метрів, постаменті. Автор світлини Олександр Голобородько, 1963 рік.

На постаменті були зображені бандура, сувій паперу, пензлі, рядки з невмирущих творів Кобзаря. То був справжній подвиг наших земляків: коли щодня до братської могили на цвинтар несли по кілька померлих від голоду, люди збирали на пам’ятник Шевченку по жмені ячменю, проса, кукурудзи, квасолі… І так мало-помалу зібралось 2,5 пудів зерна (на той час це було цінніше золота), за цю «плату» замовили у професійного скульптора погруддя Т. Г. Шевченка. Ініціатива створення пам’ятника Кобзареві у Станіславі належить Юрію Васильовичу Шумському, який у 1920-і роки очолював тут сільський театр. З народної ініціативи театр тоді носив ім’я Тараса Шевченка. Шумським було закладено могутній театральний фундамент у селі на багато років. Він познайомив станіславців із творчістю Т. Шевченка (постановка «Гайдамак», «Назара Стодолі»), українських класиків-драматургів. Колектив став центром духовної культури, просвітництва не тільки села, а й волості. У 1980-і роки погруддя встановили перед новою Станіславською середньою школою.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info