27.2 C
Kherson
Субота, 23 Вересня, 2023

Останні новини

Стан виконання завдань для учасників Антитерористичної операції у Білозерському районі

 Білозерка.info

26 квітня 2018 року при Білозерській районній державній адміністрації на громадській раді  велику увагу було приділено  питанню про стан виконання завдань з надання медичної, психологічної, професійної реабілітації та соціальної адаптації постраждалих учасників Антитерористичної операції.

З метою реалізації прав і задоволення потреб учасників антитерористичної операції у Білозерському районі розроблено низку заходів, спрямованих на соціальний захист зазначеної категорії громадян, поліпшення умов для їх життєдіяльності. Надання медичної допомоги учасникам антитерористичної операції здійснюється поліклінічним відділенням КП «Білозерська ЦРЛ».  У 2017 році спеціалістами поліклініки було оглянуто 166 учасників АТО, з них повністю пройшли комплексний медичний огляд 86 чол.  Усі медичні огляди проводяться безкоштовно. У 2018 році оглянуто 46 чоловік, з них амбулаторно проліковано 10 чол., стаціонарно – 2 осіб. Решта проходять медичні огляди. Особи з виявленою патологією беруться спеціалістами на диспансерний облік. Станом на 13 березня 2018 року на диспансерному обліку перебуває 4 чол. За показами постраждалі учасники АТО направляються на консультації  та обстеження до обласних лікувально-профілактичних закладів,  КЗ «Херсонський обласний госпіталь інвалідів та ветеранів війни». За станом на 19 березня 2018 року на обліку в управлінні соціального захисту населення знаходиться 520 учасників бойових дій, 5 осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також 14 членів сімей загиблих.

З 2017 року запроваджено новий порядок отримання учасниками бойових дій АТО та особами з інвалідністю внаслідок війни послуг санаторно-курортного лікування, а саме – заявнику надана можливість вибору санаторно-курортного закладу. Відтепер учасник АТО звертається до управління соціального захисту населення з висновком лікарів про необхідність санаторно-курортного лікування (довідка форма 070/о) та повідомляє про обраний санаторій, в якому бажає пройти оздоровлення. Після цього сторонами узгоджується період проходження оздоровлення протягом бюджетного року та укладається тристороння угода між органами соціального захисту, закладом оздоровлення та заявником.  Станом на 19 березня 2018 року в черзі на забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває 9 учасників бойових дій та 1 особа з інвалідністю внаслідок війни зазначеної категорії.

Білозерським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюється соціальна та психологічна підтримка учасників АТО. Станом на 05 березня 2018 року фахівцями із соціальної роботи Білозерського РЦСССДМ відвідано 11 сімей та осіб учасників АТО та проведено оцінку потреб щодо соціальної та професійної адаптації. Фахівцями центру надано 46 послуг соціальної та професійної адаптації сім’ям та учасникам АТО. 

Беручи до уваги вищезазначене, з метою поліпшення роботи  щодо реабілітації та адаптації учасників АТО Білозерською РДА запропоновано:

  1. Управлінню соціального захисту населення районної державної адміністрації:

– Забезпечити  стовідсоткове надання пільг учасникам бойових дій із числа учасників АТО згідно зі статусом відповідно до  чинного законодавства.

– Продовжити роз’яснювальну роботу щодо соціального захисту учасників АТО.

  1. Селищному та сільським головам:

– Проводити обстеження матеріально-побутових умов учасників АТО з метою взяття їх на облік та надання матеріальної допомоги.

– Розмістити в інформаційних куточках інформацію про громадські організації, які надають допомогу учасникам АТО.

– Передбачити у місцевих бюджетах кошти на проведення капітального та поточного ремонтів житла учасників бойових дій, сімей загиблих військовослужбовців.

  1. КП «Білозерська ЦРЛ» забезпечити якісне медичне обслуговування учасників АТО.
  2. Районному центру зайнятості здійснювати заходи, спрямовані на професійну реабілітацію демобілізованих військовослужбовців, організацію їх самозайнятості та індивідуальної трудової діяльності.

        За матеріалами: Білозерська РДА       

 

 

 

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info