27.8 C
Kherson
Понеділок, 22 Липня, 2024

Останні новини

Справи на мільйон

Сьогодні Україна переживає непрості часи, пов’язані з наслідками економічної кризи, політичними протистояннями і війною на сході країни. Державні проблеми гостро відчувають як у Києві, так і на місцях. Враховуючи це, сьогодні не кожен здатен взяти на себе відповідальність за громаду. Особливо ту, яка ледь зводить кінці з кінцями. Проте у Благодатному (Петрівському) такий «відчайдух» знайшовся.

Рік тому місцеві довірили почесну місію Олександру Святославовичу Чубку – молодому, наполегливому, ініціативному. Маючи за плечима дві вищі освіти, досвід роботи у сільському господарстві, правоохоронних органах і податковій, чоловік сміливо взявся за нову справу. Вирішувати проблеми Благодатного (Петрівського), до якого разом з мамою переїхав ще наприкінці 80-х, почав із соціальної сфери. Найбільше уваги сільський голова приділив дитячому садочку. У цьому році тут замінено дах, встановлено нові вікна та двері, придбано матраци, ковдри, коврики, постільні комплекти, махрові рушники, посуд, холодильник. У закладі тепло і затишно, адже сільська рада завчасно подбала про вугілля. Взагалі на садочок цьогоріч витратили понад шістсот тисяч гривень.

Наступним пунктом у плані розвитку села для Олександра Святославовича стала школа. Завдяки клопотанню сільського голови, допомозі голови ОДА А.А.Гордєєва, голови РДА В.М.Романова і голови районної ради А.А.Науменко сьогодні тут замінюють вікна. На цю справу з державного бюджету виділено півмільйона гривень.

Приватному підприємцю О.М.Гінкулу, директору дослідного господарства «Копані» В.В.Нестерчуку подяка за великий внесок у розвиток села. Єдина проблема у співпраці сільської ради і школи – відсутність спільної мови з директором…

Крім того, для Благодатного (Петрівського), як і раніше, болючим залишається питання орендної плати за землю. Оскільки більшість площ обробляє державне підприємство дослідне господарство «Копані», наповненням бюджету сільська рада похизуватися не може. Податки не сплачують й інші підприємства, які працюють у Благодатному, але зареєстровані в іншому місці. Навіть спроба знайти орендаря на вільні п’ятнадцять гектарів землі ледь не закінчилася фіаско. Проте добросовісний господар все ж таки знайшовся. Сьогодні він вчасно сплачує податки до місцевого бюджету, а правоохоронні органи продовжують шукати порушення в діях сільського голови.

У планах Олександра Святославовича – подальша наполеглива праця для покращення життя громади. На даний час голова переймається питанням вуличного освітлення, ремонту доріг і розвитком сільського спорту. Перший крок в останній справі – відновлення спортзалу будинку культури, ремонт якого планують завершити до кінця року. 

Як бачимо, за рік керівництва Олександр Святославович вирішив чимало проблем, залучивши у громаду понад мільйон державних коштів. Більше того, вперше за останні роки бюджет сільради перевиконано на 251%. І хоч у грошовому еквіваленті сума не захмарна, це вже не порожня кишеня.

Наталія СВИРИДА, “Придніпровська зірка”

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info