Над пенсіонеркою Людмилою Кулаковою, яка під час окупації працювала у створеному росіянами органі влади, пройшов суд у Херсоні. За вироком суду колаборантці заборонили протягом 10 років обіймати посади в органах влади.
Про це повідомив Центр журналістських розслідувань, посилаючись на вирок Херсонського міського суду від 12 березня.
Кулакова Людмила народилась і проживала у Комишанах. До того, як вийшла на пенсію, і до початку повномасштабного вторгнення жінка була інспекторкою Комишанської селищної ради. У червні 2022 року пенсіонерка почала працювати в окупаційній адміністрації Комишан під керівництвом гауляйтера Олександра Фатєєва. Зрадник раніше обіймав посаду голови селища.
Колаборантка збирала особисті дані і копії документів мешканців Комишан, Зимівника, Приозерного і Благовіщенського. Вона допомагала видавати гуманітарну і фінансову допомогу та пенсії від окупантів.
Зрадниця забезпечувала схоронність майна окупаційної адміністрації. 15 листопада 2022 року це майно вона передала представникам законної української влади.
У своїх вчинках жінка розкаялась та почала співпрацювати із слідством. Їй судили за колабораційну діяльність – ч. 2 ст. 111-1 КК України. Кулакову Людмилу позбавили права обіймати посади в органах влади і займатися діяльністю, пов’язаною з наданням публічних послуг протягом 10 років, однак її майно не конфіскували.
- «Інспектора патрульної поліції» у Чорнобаївці підозрюють у колабораціонізмі. 40-річний чоловік пішов на співпрацю з ворогом у червні 2022 року. Він виконував обов’язки з охорони громадського порядку і забезпечував громадську безпеку на Херсонщині за вказівками окупаційної влади.
- СБУ завершила спеціальне досудове розслідування щодо окупаційного голови адміністрації Комишан. Його звинувачують у колабораціонізмі. Зрадник допомагав проводити “референдум” у Комишанах, Зимівнику, Благовіщенському та Приозерному. Він забезпечував роботу комісії та охороняв її членів.
- Мешканку Микільського Дар’ївської громади заочно підозрюють у колабораціонізмі. Жінка була членом “дільничної виборчої комісії № 430”. Вона допомагала в організації російського «референдуму».