22.3 C
Kherson
Вівторок, 25 Червня, 2024

Останні новини

Спілкування батьків і дітей

Я не хочу спати!”, “Я не хочу іти до садочка/школи!”, “Не буду це їсти!”, “Купи! Купи! Купи!”.

На ці фрази своїх малюків батьки спочатку реагують спокійно, потім починають дратуватися, і, зрештою, не витримують. Розмова з поясненнями перетворюється в сварку, коли тато чи мама може сказати дитині щось дуже неприємне чи образливе. Діти і батьки тісно і часто спілкуються. Тому, коли конфлікт розпалюється, є ризик, що емоції поглинуть настільки, що ви не зможете мислити раціонально. Відчуття, ніби все виходить з-під контролю. В таких випадках психологи радять, як уникнути такої ситуації.

НЕ ЗАХИЩАЙТЕ СВОЮ ПОВЕДІНКУ, ПОСЛУХАЙТЕ ДИТИНУ

Батьки схильні думати, що знають правильні відповіді на усі запитання, особливо під час сварок з дітьми. Але те, що ми маємо владу над дітьми, не означає, що у їхніх словах немає правди, каже психолог. Син чи донька часто можуть раціонально пояснити свою поведінку, але для цього нам потрібно виділити їм час, щоб вислухати і спробувати зрозуміти. Коли діти починають кричати, що ви несправедливо до них ставитесь, не лише захищайте свою поведінку, запитайте, чому вона так думає. Можливо, це ревнощі до того, як поблажливо ви ставитесь до поведінки її молодших братиків чи сестричок, а може, це такий спосіб попросити вашої уваги. Уявість, наскільки безпорадною може почуватись дитина, коли батьки кажуть їй, коли прокидатись, що їсти, коли лягати спати, і навіть як розмовляти. Не дивно, що діти хочуть трохи свободи, щоб визначати свою власну долю. Тому з порад психологів, наступного разу, коли дитина попросить залишитись у школі чи у друзів на додаткову годину, не просто кажіть “Ні”. Запитайте, чому син чи донька цього хочуть. Вислухайте пояснення і дайте дитині вибір: “Якщо ти затримаєшся довше сьогодні, тобі доведеться завтра лягти спати раніше. Як ти хочеш вчинити?” Проаналізувавши сварки зі своєю дитиною, можна помітити, що причини конфлікту постійно повторюються. Наприклад, ви просите прибрати за собою іграшки, син каже: “Добре” і не виконує обіцяного, або: син зачіпається до молодшої сестри, штурхає її. Ви це помічаєте і кажете: “Припини!”, але він хоче показати свій авторитет перед молодшою сестрою, тому ігнорує ваше прохання. Коли ви знайшли ці шаблонні причини конфліктів, ваше завдання – змінити дві-три дії. Наприклад, не сварити дитину за невиконання прохань, а запитати в неї поради, як вирішити цю неприємну для усіх ситуацію.

Так ви “витягнете” сина чи доньку на діалог і відкриєте шлях для вирішення проблеми.

За матеріалами: Українська правда

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info