Спеціалісти мобільного медичного центру від Casers провели прийом у Вітровому

0
95

Благодійна організація Help Ukraine Casers з 2023 року допомагає жителям віддалених сіл Херсонщини. Днями представники організації відвідали село Вітрове Дар’ївської громади. Наразі тут залишилося 40% населення від довоєнної кількості.
Про виїзд медичної бригади нашому виданню повідомила координаторка проєкту по Херсонській області Тетяна Нестеренко.

“У Вітровому наразі живе 31 особа. Це пенсіонери і маломобільні люди, тож наша допомога була дуже потрібна. Місцевий ФАП був зруйнований окупантами, проте місцеві все одно підготували нам місце, де ми могли проводити прийом. Медпрацівника тут, на жаль, немає”, – ділиться Тетяна.

Під час консультацій від Casers проводяться наступні обстеження: базові (ЕКГ + цукор, тиск) і додаткові (УЗД, експрес-тести на гемоглобін, холестерин, сечову кислоту, гепатит, аналіз сечі та інші).

Більшість жителів села, за словами пані Тетяни, скаржаться на тиск та мають високі показники цукру у крові.

“Під час останнього візиту до нас прийшли на консультацію практично усі жителі села. Адже це безкоштовно і не треба їхати до Херсона чи Миколаєва. Наша команда також привезла деякі ліки, які дуже потрібні місцевим”, – ділиться координаторка проєкту по Херсонській області.

У планах Департаменту здоров’я ХОВА, за словами координаторки місії, – встановити у Вітровому мобільний будиночок, де б лікарі могли комфортно проводити виїзні прийоми пацієнтів.

  • Адвентистське Агентство Допомоги та Розвитку в Україні “ADRA Ukraine” допомагає мешканцям правобережної Херсонщини з перших днів деокупації. Громади Білозерщини постійно отримують від благодійників гуманітарні набори, генератори, постіль тощо. ADRA Ukraine доставляє на Херсонщину 46 тис продуктових наборів від Всесвітньої продовольчої програми ООН.
  • UAnimals запускає проєкт надання кормів для тварин Херсонщини. Йдеться про допомогу кормами та екструдованою кашею для собак та котів. Всього планують роздати 5 тонн кормів.
  • Білозерська громада отримала допомогу для місцевої лікарні. Нещодавно БФ “Безпечна Дарниця” та ТОВ “Авангард” за сприяння Херсонської РВА передали необхідні речі КНП “Білозерська лікарня”: медичні халати, маски, дезінфікуючі засоби тощо.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь