Спадкоємцям треба поспішити

0
54

Кожного разу при виїзді мобільної бригади ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” до юриста надходять звернення щодо оформлення спадщини. Одне з основних питань – це строк, протягом якого необхідно звернутись до нотаріуса для відкриття спадкових справ. 

З початком війни діяла норма щодо продовження строку звернення до нотаріуса для подання заяви про відкриття спадкової справи на чотири місяці (тобто протягом десяти місяців) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №164 від 28.02.2022 року “Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану”.  Наразі ситуації змінилась. З 23 травня 2023 року наберуть чинності зміни до вищевказаної постанови – виключено пункт 3, який регулював питання подовження строку прийняття спадщини. 

Прийняття спадщини повертається до звичного режиму – 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця або з дня, з якого він був оголошений померлим. Тож спадкоємці мають поспішити, не дивлячись на продовження активних бойових дій та всі логістичні складнощі з цим пов’язані. 

Читайте також попередні консультації щодо змін в трудовому законодавстві під час війни та щодо нових пенсійних правил.

Тищенко Антоніна,
юристка ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Нагадуємо, що отримати юридичну консультацію можна за телефоном (050) 999-01-42. А найближчий виїзд мобільної бригади відбудеться 26 травня в Олександрівці Станіславської СТГ.

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Допомога та захист прав жителів п’яти деокупованих громад Херсонщини», який впроваджує громадська організація «Білозерський центр регіонального розвитку» за фінансової підтримки Європейського Союзу, Нідерландського Гельсінського Комітету, МГО “Людина в біді” та Паризького центру громадянського суспільства. Її зміст є виключною відповідальністю ГО «Білозерський центр регіонального розвитку» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь