18.7 C
Kherson
Середа, 25 Травня, 2022

Останні новини

Сьогодні відзначають День усиновлення в Україні

30 вересня Україна відзначає День усиновлення. Це надзвичайно тепле свято людяності та милосердя, яке невипадково збігається з днем християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

День усиновлення – свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, котрі прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин втратили рідні сім’ї.

 Білозерка.info

«Завдяки усиновленню майже півтори тисячі дітей щороку знаходять нову сім’ю, де дитину люблять, цінують, поважають. – говорить Президент України Володимир Зеленський – Хочу висловити щиру вдячність усім батькам, які взяли на виховання дитину-сироту. Саме сім’я є тим середовищем, в якому дитина набуває життєво-важливих знань, умінь і навичок, вчиться добру».

 Білозерка.info

Як повідомляє пресслужба Міністерства юстиції протягом 2020 року відділами державної реєстрації актів цивільного стану внесено 2047 змін до актових записів про народження на підставі рішень судів про усиновлення.

З них: 

  • у 1890випадках усиновлення було здійснено громадянами України,
  • у 18– (іноземцями) громадянами країн СНД,
  • у 139– (іноземцями) громадянами інших держав.

Усиновленню підлягають діти, що перебуваютьна обліку, а саме: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

Хто може усиновити дитину?

Відповідно до статті 207 Сімейного Кодексу України усиновленням є прийняття у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадків, коли усиновлення здійснюється громадянином України дитини, яка є громадянином України, але проживає за межами України, або якщо усиновлювач не є громадянином України чи усиновлення дитини, яка є громадянином України здійснюється іноземцем.

Згідно статті 211 Сімейного Кодексу України усиновлювачем дитини може бути:

дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;

  • усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п’ятнадцять років.У разі усиновлення повнолітньої особи різниця у віці не може бути меншою, ніж вісімнадцять років.

подружжя;

  • особи, які проживають однією сім’єю за рішенням суду щодо усиновлення ними дитини;
  • якщо дитина має лише матір, вона може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати перебуває у шлюбі;
  • якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він перебуває у шлюбі;
  • якщо дитина має лише матір або лише батька, які у зв’язку з усиновленням втрачають правовий зв’язок з нею, усиновлювачем дитини може бути один чоловік або одна жінка.

 Білозерка.info

Особи, які мають переважне право на усиновлення дитини

  1. За наявності кількох осіб, які виявили бажання усиновити одну і ту ж дитину, переважне право на її усиновлення має громадянин України:
  • в сім’ї якого виховується дитина;
  • який є чоловіком матері, дружиною батька дитини, яка усиновлюється;
  • який усиновлює кількох дітей, які є братами, сестрами;
  • який є родичем дитини.

2.Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, переважне право на усиновлення дитини має подружжя.

Хто не може усиновити дитину:

  • особи однієї статі;
  • особи, які не перебувають у шлюбі між собою, не можуть усиновити одну і ту ж дитину;
  • якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі;
  • якщо дитина має лише батька, вона не може бути усиновлена жінкою, з якою він не перебуває у шлюбі;
  • обмежені у дієздатності;
  • визнані недієздатними;
  • позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
  • які були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини;
  • перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
  • зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
  • не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу);
  • страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;
  • іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини;
  • були засуджені за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
  • за станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду;
  • є особами без громадянства;
  • перебувають у шлюбі з особою, яка:
  • позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;
  • була усиновлювачем (опікуном, піклувальником, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу) з її вини;
  • перебуває на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері;
  • зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
  • страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;
  • була засуджена за злочини проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або має непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів;
  • інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.

Зміна прізвища, імені, по батькові при усиновленні:

  • якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини.
  • за заявою усиновлювачів може бути змінено ім’я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім’ї усиновлювачів і звикла до нового імені.
  • якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини.
  • якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім’я та по батькові можуть бути змінені у зв’язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи.

 Білозерка.info

Матеріал був підготовлений  новинним порталом «БілозеркаІнфо» спільно з Білозерським бюро правової допомоги.

Довідково. За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до: Білозерського бюро правової допомоги за: адресою: 75000, Херсонська область, смт. Білозерка, вул.Свободи , 108  телефоном: (05547) 33-2-60; (068) 364-86-28. Для цілодобового доступу громадян до безоплатної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103. 103

 (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info