21 C
Kherson
Вівторок, 3 Жовтня, 2023

Останні новини

Шквальний вітер наробив лиха в Білозерській громаді

Зірвані дахи, розтрощені паркани і десятки повалених дерев. Ось такі невтішні наслідки негоди, яка пронеслася Херсонщиною. Пориви шквального вітру сягали до 30 метрів в секунду. Білозерська громада постраждала від стихії чи не найбільше в області.

На території селищної ради знеструмлено вісім населених пунктів, завалено 27 дерев, повалено дорожні знаки та білборди, велика кількість зруйнованих димових та вентиляційних каналів будинків, припинено водовідведення та водопостачання у 4 населених пунктах, зруйновано опору вуличного освітлення по вул. Свободи, численні пориви електромереж селища, відбулося затоплення берегової зони озера Білого в смт Білозерка, лісові посадки повністю захаращені поліетиленом та іншим сміттям.

 Білозерка.info

Окрім цього, великі пошкодження у приватному секторі, а саме: пошкоджено та зруйновано покрівлю будівель, зруйновані огорожі. Всього, до селищної ради, надійшло 24 звернення від громадян про різні пошкодження. Наразі проводиться обстеження щодо виявлення руйнацій про які повідомили в телефонному режимі.

 Білозерка.info

По закладам освіти ситуація також невтішна. Більше всіх постраждала Надеждівська школа, де поривом вітру повністю знищено дах.

До вашої уваги повна статистика по закладам освіти:

  • Надеждівький дитячій садок: знищено 25 м2 покрівлі; знищені металеві коньки.
  • Надеждівська школа: пошкоджено покрівлю даху 1800 м2, пошкоджена димохідна труба висотою понад 30 м.
  • Томинобалківська школа: на будівлі  котельні знято шифер, зруйновано надвірних туалет, на подвір’ї школи хитається стовп.
  • Томинобалківська дитячій садок: пошкоджена огорожа (профіль).
  • Розливнянський дитсячий садок: пошкоджено покрівлю даху (в кількості 10 штук).
  • Білозерська школа №2: пошкоджено металеву покрівлю над спортивною та актовою залами 180 м2, зруйновано шиферне покриття 4 м2, зруйновані коньки, завалені 3 деревини.
  • Новодмитрівський сільський клуб: пошкоджено покрівлю даху (5 шиферин), коньки.
  • Томинобалківський сільський клуб: пошкоджено покрівлю, впала пошкоджена стеля;
  • Білозерський ясла-садок №3 завалено 3 деревини, зруйновано покрівлю дитячих павільйонів;
  • Білозерський дитячий садок №5 завалено 2 деревини.

Секретар селищної ради Євген Шепель екстрено зібрав засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). На засіданні було вирішено провести обстеження  наслідків лиха із залученням депутатів селищної ради, оформити належним чином документи для подачі до районної та обласної комісій ТЕБ та НС. Залучити спеціалістів для розрахунку кошторисів на аварійно-відновлювальні роботи. Звернутися до Білозерської райдержадміністрації, Херсонської облдержадміністрації, Херсонської обласної ради, клопотанням про врахування наслідків стихійного лиха та надання фінансової підтримки з резервного фонду. Керівникам підвідомчих установ вжити заходів по очищенню території закладів від наслідків стихії. Слід зазначити, що рахунки селищної ради заблоковані рішенням суду, і тому чекати на допомогу у вирішенні наслідків негоди доведеться від Білозерської та обласної адміністрації і обласної ради. Сподіваємось на позитивне вирішення у надзвичайній ситуації та надання допомоги громаді. Ну а поки, ми своїми силами боримось з ліквідацією наслідків негоди.

Джерело: Білозерська селищна рада 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info