30.5 C
Kherson
Субота, 22 Червня, 2024

Останні новини

Щоб не було обмежень у пільгових перевезеннях, треба об’єднуватися

Дуже не очікувано для громадян Кізомиської сільської ради обговорення тарифів та обмеження пільгового проїзду із представниками обласної і районної адміністрації та компанії перевізника перейшло у площину реформи децентралізації та наслідків відмови від об’єднання Кізомиської сільської ради із Білозерською селищною радою.

Необхідність зустрічі, яка відбулася 8 липня 2017 року у Велетенському будинку культури, була обумовлена підняттям тарифів на перевезення на 65% та обмеженням пільгового проїзду, що визвало хвилю обурення та незадоволення членів територіальної громади. Колективне звернення до виконавчих органів влади із цього приводу та запрошення на обговорення  підписали 249 громадян Кізомиської сільської ради.

Тому на зустрічі були присутні заступник голови обласної державної адміністрації О.О.Адамчик., начальник управління транспорту та зв’язку ХОДА В.В.Соценко, затупник начальника управління транспорту та зв’язку П.М.Дементьєв, голова районної державної адміністрації В.М. Романов, заступник голови районної державної адміністрації В.Л.Корнієнко та  сільський голова Кізомиської сільської ради,  компанію перевізника представляв М.Х.Джиганський.

Піднімали такі питання: 

– чи відповідає розрахований тариф  затвердженій владою методиці за видами перевезень. Тому що перевізники маніпулюють поняттями, вказуючи тариф без урахування податків та зборів, що суперечить стандартам бухгалтерського обліку. Також не зрозуміло як визначають кількість перевезених пасажирів, зокрема пільгових категорій для обрахування тарифу;

– можливість проведення моніторингу пасажиропотоку та кількості перевезень пільгових категорій громадян за участю членів ініціативної групи та громадян.

– відсутність контролю над видачею квитків водіям;

– можливість встановлення касових апаратів, або інших приладів обліку  у маршрутних автобусах по маршруту Херсон-Кізомис;

– можливість впливати на вибір перевізника;

– організаційні питання (розміщення в салоні маршрутних автобусів інформації з розкладом руху, вартості перевезень між населеними пунктами, розклад соціальних рейсів та чистоти в салоні автобусів);

– можливість пільговим категоріям населення, крім пенсіонерів, користуватися транспортом в зручний, тобто без обмеження соціальними рейсами;

– чому пільгові категорії населення обмежили в можливості користуватися транспортними послугами в будь який час та багато інших.

Голова Білозерської РДА  В.М. Романов повідомив, що  з 1 січня  2016 року окрім багатьох інших повноважень на місцеві бюджети покладено ще й  забезпечення перевезення пільгових категорій громадян, але коштів на все не вистачає, а з 2018 року  буде ще важче, так як вже відокремляться і заберуть левову частину районного бюджету новостворені Станіславська та Білозерська ОТГ. В 2018 році взагалі буде під великим питанням фінансування не тільки перевезення пільгових категорій, а й у інших сферах.  

Підсумовуючи зустріч, заступник голови  обласної державної адміністрації О.О. Адамчик наголосив, що для вирішення частини обговорених питань у сільської ради не достатньо повноважень та коштів, які доречі громади отримують у процесі об’єднання. Порадив як найшвидше громаді зібратися і вирішити питання об’єднання. Для прийняття остаточного рішення та розгляду  винесених на зустрічі пропозицій запросив всіх присутніх представників виконавчої влади та членів ініціативної групи на зустріч 12 липня 2017 р. до Херсонської обласної державної адміністрації.

Альона Зелінська, депутат Кізомиської сільської ради

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info