24.8 C
Kherson
П’ятниця, 20 Вересня, 2024

Останні новини

Що принесе нам вересень

З 1 вересня в Україні відбудеться ряд змін, котрі торкнуться різних сфер нашого життя. До чого саме готуватися найближчим часом, читайте у нашому матеріалі.

 

Освіта в умовах війни

За офіційними даними, з 12 800 шкіл очне навчання планують близько 3000, дистанційне – 5700, змішане – 4000. Понад 26 тисяч навчальних закладів усіх рівнів (від дошкільних до вишів) потребують організації укриттів. Тривалість навчального року 2022/2023 та його структуру кожна школа визначатиме самостійно, але потрібно вкластися у період з 1 вересня до 30 червня 2023 року. Рішення про формат навчання приймають військові адміністрації, місцева влада та керівництво шкіл.

Міністерство освіти і науки України розробило чотири моделі навчання у середніх школах в умовах повномасштабної війни в Україні. До уваги братиметься, де знаходяться учні, яких також класифікували: учні, що перебувають на територіях, суттєво віддалених від бойових дій; учні-переселенці; учні, що перебувають у зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях; учні, які виїхали за межі України.

Для перших двох категорій школярів передбачені всі види навчання: очна, дистанційна, сімейна, екстернат або ж змішана (очно-дистанційна) форма. Третій категорії пропонується дистанційка, екстернат за дистанційною формою та сімейне навчання. Для учнів, котрі виїхали за кордон, можливе очне навчання у закордонних школах, а також дистанційне, сімейне та екстернат.

У зв’язку із війною, зміниться підхід у викладанні уроків історії, на яких значну увагу приділятимуть руху українського опору у ХХ столітті, вивчатиметься російсько-українська війна, що розпочалася у 2014 році, геноцид українців, влаштований російськими воєнними злочинцями. Крім того, школярів навчатимуть основ вогневої підготовки, домедичної допомоги, цивільного захисту та питань ризиків воєнного часу, як-то поведінки під час повітряної тривоги, обстрілів, поводження з підозрілими предметами тощо.

 

Обмеження у столиці

Через велику кількість підробок документів, з 1 вересня у Києві зміниться формат перепусток для пересування транспортних засобів під час дії комендантської години. Перепустками на транспортні засоби користуватимуться лише особи, які належать до підрозділів сектору безпеки та оборони України, критичної інфраструктури міста та органів державної влади. Цивільні особи, громадські організації, благодійні фонди, спілки, об’єднання, групи зазначеними перепустками забезпечуватися не будуть. Мешканцям та гостям міста Києва столична влада наполегливо рекомендує дотримуватися правил комендантської години та режиму світломаскування.

 

Виїзд за кордон

Вже завтра запрацює «єВідрядження» для підприємців (ФОПів та юридичних осіб приватної форми власності). Виїжджати за кордон для робочого відрядження можна буде на короткий термін: не довше, ніж на 7 днів. У відрядження компанії можуть відправити не більше 10% від загальної кількості працівників, але не більше 10 людей. Для отримання дозволу підприємці повинні:

  • подати податкову звітність;
  • не мати заборгованості з Єдиного внеску на державне соціальне страхування;
  • внести гарантовану заставу – платіж у 200 тисяч гривень в «Ощадбанку» на спеціальний рахунок (ці гроші повернуть після того, як людина повернеться до України);
  • мати не менш як 10 працівників;
  • середня заробітна плата в компанії має бути не менш як 20 тисяч гривень.

Якщо працівник порушить умови відрядження, заставу перерахують на потреби Міністерства оборони, підприємство до кінця воєнного стану не зможе оформити нові дозволи на виїзд за кордон, а вже діючі будуть скасовані. Заявку на «єВідрядження» можна буде подати через портал «Дія».

Крім того, у вересні Державна митна служба запроваджує пілотний проєкт, який має скоротити черги транспорту в прикордонних пунктах пропуску. З 1 вересня вантажівки та фури розподілятимуть по пунктах пропуску за вагою:

  • транспорт масою до 7,5 тонн буде проїжджати через «Устилуг-Зосин», «Грушів-Будомеж», «Смільниця-Кросценко», «Угринів-Долгобичув»;
  • вантажівки та фури понад 7,5 тонн рухатимуться через пункти пропуску: «Рава-Руська – Хребенне», «Краківець – Корчова», «Шегині – Медика», «Ягодин – Дорогуск».

З 1 вересня українські перевізники можуть їздити до Республіки Молдова за спрощеними правилами. Це була остання країна Євросоюзу, з якою не скасували дозвільний режим для українських перевізників. Також з 1 вересня повинен запрацювати електронний поліс страхування «Зелена картка» для закордонних поїздок на автотранспорті.

 

Обмін валют

До вересня Національний банк зобов’язав усі банківські установи обладнати пункти обміну валюти системами відеоконтролю. Таким чином фіксуватимуться операції із купівлі-продажу.

 

Відновлення малої приватизації

У вересні буде відновлена мала приватизація, призупинена з початку повномасштабного вторгнення. Сьогодні правила приватизації спрощені, зокрема, скорочено терміни проведення повторних аукціонів, а також процес передачі майна переможцю: від оголошення до підписання договору – не більше 2 місяців. Крім того, об’єкти будуть приватизовуватися одразу з необхідними документами, наприклад, новим власникам передаватимуть дозволи та ліцензії.

Ціни на продукти

У вересні в Україні зростуть ціни на молочну продукцію. Це пов’язано зі збільшенням закупівельних цін на сировину, витрат на виробництво та зменшенням сезонних надоїв. Крім того, прогнозується зростання вартості овочів, фруктів, круп, яєць та мʼяса. Серед причин підвищення цін – подорожчання електроенергії для бізнесу.

У зв’язку із подорожчанням пального, у багатьох регіонах країни заплановане зростання вартості проїзду у громадському транспорті, а в деяких містах –  підвищаться тарифи на вивіз сміття.

Головне, чого ми чекаємо від вересня – хороших новин з фронту. Віримо у перемогу, довіряємо ЗСУ!

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info