
Що мають знати вступники про НМТ-2025
Цьогоріч більш ніж 312 тисяч вступників планують скласти Національний мультипредметний тест (НМТ), який дозволить продовжити навчання у вищих навчальних закладах. Із них 20 тисяч — планують складати НМТ за кордоном. Тимчасові екзаменаційні центри працюватимуть у 33 країнах.
Центр громадського моніторингу та контролю розповів про особливості цьогорічного НМТ.
Основна сесія триватиме з 14 травня до 25 червня. Для тих, хто з поважних причин не зміг взяти участь в основній сесії, буде додаткова – з 14 до 25 липня. Загалом НМТ триватиме 4 години, і вступники матимуть можливість продемонструвати свої знання з чотирьох предметів.
Обов’язкові предмети: українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет – на вибір: іноземна мова, біологія, хімія, фізика, географія або українська література. Усього учасники мають виконати:
- 30 завдань з української мови;
- 22 – з математики;
- 30 – з історії України;
- до 32 – з предмета на вибір.
Варто наголосити, історія України цьогоріч включає весь шкільний курс, а не окремі його частини, як було торік.
Якщо оголосять повітряну тривогу, то тестування зупинять. Усі учасники мають перейти до укриття. У випадку, коли тривога триватиме понад 2,5 години, іспит можуть перенести, а учасник матиме право зареєструватися на додаткову сесію.
Порушення правил поведінки під час тестування призведуть до анулювання результатів. Учасник не матиме права на повторну спробу цього року. Підставами для анулювання є:
- списування чи підглядання в екран сусіда;
- розмови під час тестування;
- невиконання інструкцій персоналу екзаменаційного пункту;
- наявність мобільного телефона, смартгодинника, флешки або навіть навушників.
Виявляти потенційні порушення ще до початку іспиту допомагатимуть металошукачі. Під час самого тестування працюватиме відеоспостереження. Якщо інструктори або камери зафіксують порушення вже під час тесту, то учасника відразу виведуть з аудиторії.
- Діти з Херсонської області побували у Латвійській республіці. Юні гості мали можливість десять днів відпочити та ознайомитися із культурою краю.
- До Клапаїв завітала команда Кризового центру від благодійної організації “Карітас Херсон”. Працівники організували для місцевих мешканців майстер-клас.
- У Херсонській області відбудеться фестивальне змагання ідей “Смакуємо в рідному селі!”. Проєкт має на меті популяризувати українську ідентичність.