Як шахраї намагаються нажитися на “тисячі Зеленського”
Злочинці вже взялися створювати акаунти в соцмережах, а також несправжні облікові записи у Телеграмі, де пропонують жертвам отримати тисячу від Зеленського.
Про це повідомляє “Експрес”.
Уже зафіксовані випадки виявлення несправжніх телеграм-каналів та сайтів, які імітують офіційні урядові. Там зловмисники розміщують інформацію про надання фінансової допомоги у розмірі тисяча гривень. Також потенційній жертві пропонують заповнити онлайн-форму, де треба вказати номер картки, термін її дії та СVV-код або CVCкод. Таким чином шахраї збирають інформацію, що дозволяє привласнити кошти особи, яка заповнила анкету. Злочинці зазвичай знімають не лише все, що є на рахунку, а й кредитний ліміт, який надає банк.
Варто зазначити, що шахрайські сайти дуже правдоподібні та схожі на оригінал. Тому поліція рекомендує не відкривати посилання, яке приходить із невідомих номерів через СМС-повідомлення, Viber чи інші месенджери.
“Якщо ви не знаєте джерела інформації, тоне вводьте даних своєї банківської картки чи даних для входу в онлайн-банкінг. Якщо ж помилково ввели дані на шахрайському вебсайті, негайно заблокуйте платіжну картку”, – рекомендує директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем ЄМА Олександр Карпов.
Міністерство соціальної політики наголошує, що всю офіційну інформацію про виплати в рамках програми зимова “єПідтримка” публікують лише на державних ресурсах. Грошову допомогу можна буде отримати з 1 грудня через застосунок “Дія”.
- Президент України оголосив про нову одноразову фінансову допомогу для громадян. Її розмір становитиме 1000 гривень.
- Троє жителів Херсонського району потрапили у пастку шахраїв, які пропонували їм “виплати”. Кіберзлочинці вкрали у них 123 тисячі гривень.
- 72-річна мешканка Херсонського району довірилась шахрайці, що прикинулась її родичкою. Вона позичила злодійці грошей у борг – 15 тисяч гривень. Згодом виявилось, що її справжній сестрі гроші були не потрібні.