28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Сесія селищної ради: “битва за стільці”

17 лютого відбулася VII сесія Білозерської селищної ради восьмого скликання. Явка депутатів була дуже високою – 25 із 26 народних обранців. Також у сесійній залі зібралися керівники комунальних установ, представники громадськості, поліції, місцевих та регіональних ЗМІ. Декілька активістів здійснювали відео-трансляцію засідання.  На сайті селищної ради завчасно було оприлюднено проекти рішень з 31 питання, які депутати мали вирішити.

Перед сесією на представників громадськості чекав сюрприз. Деякі депутати вирішили відгородитися від своїх виборців, щоб ті не заважали їх роботі, і здвинули всі стільці, призначені для запрошених, а люди, за їх задумом, мали стоячи спостерігати за роботою своїх обранців. Охороняли стільці хлопці спортивної статури. Виникла потасовка, завдяки втручанню працівників поліції стільці вдалося розставити по місцях.

На початку сесії депутат Іван Литвиненко (партія «Слуга народу») запропонував включити до порядку денного питання про дострокове припинення повноважень секретаря ради Євгена Шепеля (партія «Наш край»), який тимчасово виконує обов’язки селищного голови. Відповідну пропозицію підтримали 13 депутатів. Після перерви, відбулося таємне голосування. Депутат Олександр Царюченко («Слуга народу») намагався пояснити, чому виникла необхідність припинити повноваження секретаря, однак через галас в залі, йому це так і не вдалося. За результатами таємного голосування 16 депутатів були «за», 8  – «проти», один бюлетень виявився зіпсованим. Рішення вступить в силу після його аналізу юристами (бо вже під час сесії у них виникали питання) та оприлюднення на офіційному сайті селищної ради.

Серед ймовірних сценаріїв подальшого розвитку подій можуть бути (перелік не вичерпний): визнання рішення неправомочним, його оскарження або ж обрання нового секретаря. Відповідно до ст.50 «Закону про місцеве самоврядування», пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо… на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв’язку з достроковим припиненням його повноважень селищний голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради.

Після вирішення першого «гострого» питання, ситуація в сесійній залі стабілізувалася і в спокійній обстановці депутати майже одноголосно вирішили решту запланованих питань, серед яких – затвердження положення про Центр надання адміністративних послуг, штатних розписів та структури комунальних закладів, внесення змін до бюджету на поточний рік, припинення юридичних установ, які дублюють функції відділів та закладів Білозерської селищної ради. Рішенням сесії ліквідовано районні комунальні заклади «Територіальний центр соціального  обслуговування (надання соціальних послуг)», «Центр по обслуговуванню закладів освіти», «Центр позашкільної освіти»,  «Централізована бухгалтерія по обслуговуванню закладів та установ культури»,  «Центр професійного розвитку педагогічних працівників». Також внесено зміни до структури та чисельності Центру творчості дітей, юнацтва та молоді, КДЮСШ Білозерської селищної ради, музею та бібліотеки.

Ще одна частина питань порядку денного стосувалася надання дозволу на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у приватну власність, постійне користування, дозволів на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, оренди земельних ділянок та надання згоди на розробку детальних  планів забудови території.

Наприкінці сесії, депутат Світлана Стрілецька («Опозиційна платформа – За життя») зачитала звернення мешканців Правдиного, залишити їм пасовище для випасу великої рогатої худоби, адже підсобне тваринництво – основне джерело доходів для селян. Справа у тому, що землями державної власності донині розпоряджається Держгеокадастр і впливу на їх розподіл немає ані селищна рада, ані депутати. Депутати одноголосно підтримали пропозицію Євгена Шепеля підготувати звернення до Держгеокадастру з вимогою передати у комунальну власність всі землі, які знаходяться в межах громади. Аби вивчити ситуацію більш детально, депутати проведуть у Правдиному виїзне засідання.

Елла Петренко

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info