Секретарку окупаційної адміністрації Станіслава судитимуть за колабораціонізм

0
196

Мешканку Станіслава, яка обійняла посаду секретаря місцевої окупаційної адміністрації, судитимуть за колабораціонізм.

Про це у Телеграмі повідомила Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, наприкінці серпня 2022 року обвинувачена пішла на співпрацю з ворогом та обійняла посаду «секретаря» у незаконно створеному окупантами органі – «ВГА Станиславской сельской территориальной громады».

До посадових обов’язків жінки входила організація діяльності комунальних підприємств, добір працівників псевдоустанови. Крім того підозрювана  закликала місцевих підприємців реєструватись за законодавством рф.

У вересні обвинувачена взяла участь в організації та проведені псевдореферендуму на тимчасово окупованій території. Особисто ходила по домівках місцевих жителів, закликаючи їх брати участь у незаконному плебісциті.

На лаві підсудних також опиниться жінка, яка проводила російський “референдум” у Широкій Балці. Разом із окупантами вона здійснювала подворовий обхід населеного пункту та закликала людей брати участь у незаконному голосуванні. За причетність до проведення “референдуму” їй загрожує від 5 до 10 років в’язниці (з додатковими обмеженнями та конфіскацією майна або без такої).

Служба безпеки України повідомила про підозру у колабораціонізмі колишній старості Томинобалківського округу Ірині Спіциній.  Під час окупації Білозерської громади жінка стала заступницею голови окупаційної адміністрації “Білозерського району”. Спіцина давала інтерв’ю російським журналістам, в яких висловлювала вдячність загарбникам за гуманітарну допомогу.

СБУ повідомила про підозру у колабораціонізмі “начальнику відділу освіту” в окупаційній адміністрації Білозерки. Чоловік пішов на співпрацю з ворогом влітку минулого року. За даними слідства, виконуючи “посадові обов’язки”, підозрюваний схиляв директорів навчальних закладів Білозерської громади до співпраці з російськими загарбниками та переводив навчальні заклади на російські “стандарти”.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь