29.3 C
Kherson
Вівторок, 26 Вересня, 2023

Останні новини

Санкції проти Сбербанку Росії: клієнтам навряд чи варто очікувати проблем

 Білозерка.info

У відповідь на інформацію про готовність Сбербанку (Російська Федерація) здійснювати обслуговування осіб-власників паспортів невизнаних ДНР та ЛНР Національний банк заявив про намір ініціювати санкції до Сбербанку Росії.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про те, що Сбербанк Росії повинен припинити свою роботу в Україні. 

Наразі дуже важко спрогнозувати майбутній перебіг подій навколо Сбербанку. Зрозуміло, що Арсен Аваков створив чергову хвилю негативного відношення до банку, в якому працюють та отримують зарплатню тисячі українців, обслуговуються тисячі українських підприємств. Не виключено, що таким чином міністр намагається відволікти увагу від особистих провалів у роботі свого відомства і втручається у сферу, у якій він некомпетентний.

Варто зазначити, що всі працюючі в РФ банки указом Путіна з 18 лютого зобов’язані приймати документи ДНР та ЛНР. 

Зараз всі банки, у першу чергу – філіали міжнародних банківських груп, занепокоєні тим як виконати умови указу та не порушити міжнародні правила. Адже, проводячи переказ коштів представникам ЛНР/ДНР, або від них банки відразу можуть наразитися на санкції щодо відмивання коштів, чи фінансування тероризму. 

Клієнтам українського Сбербанку Росії навряд чи варто очікувати якихось проблем. Єдине, що може зробити НБУ у чинному законодавчому полі – заборонити Сбербанку збільшувати депозитний портфель фізичних осіб. Але портфель банку й так постійно зменшується, отже в цілому на українців це ніяк не вплине.

Те, що не в компетенції НБУ, але в компетенції РНБО – політична реакція на дії Росії, яка може вилитися у націоналізацію чи закриття російських держбанків. 

Але лише при закритті українського Сбербанку на Фонд гарантування буде перекладений обов’язок повернути 11,4 млрд грн, які він попросить у бюджету. Цей борг будуть повертати всі українці, що платять податки.

Окрім того, Сбербанку Росії доведеться оплатити ще мінімум $1 млрд, які знаходяться на рахунках його української “доньки”, і це не враховуючи інших судових зобов’язань, які, ймовірно, виставить російська сторона у міжнародних арбітражах, маючи всі шанси їх виграти.

У будь якому випадку українцям, які мають депозити у Сбербанку до 200 тис. грн, гроші буде повернуто згідно закону.

Таким чином, єдиний компроміс на сьогодні, який не влаштує нікого, але принесе найменші втрати для нашого бюджету – встановлення мінімальних санкцій до Сбербанку у вигляді обмеженої ліценції на прийняття депозитів.

Руслан Чорний, експерт РПР, для VoxConnector

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info