20.1 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

Розвиток туризму на Білозерщині: є що показати, нема кому організувати?

 Білозерка.info  Білозерка.info

Чи є майбутнє у зеленого туризму на Білозерщині? Цим питанням переймаються не тільки чиновники, а й громадяни. Тому за ініціативи Елли Петренко, голови громадської організації «Білозерський центр регіонального розвитку»,  питання перспективи розвитку туризму на території Білозерського району було включено до порядку денного засідання Громадської ради при Білозерській РДА, що відбулося 23 лютого.

Про те, що робить у цьому напрямку райдержадміністрація, присутніх поінформувала Інна Колбаєва, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інфраструктури управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації:

«В районі діє програма “Розвиток культури і туризму у Білозерському районі на 2014-2017 роки”,  адже за розвиток туризму в районі відповідає також відділ культури райдержадміністрації. На захисті Програми соціального, економічного та культурного розвитку Білозерського району на 2017 рік в обласній державній адміністрації велика увага приділялась саме організації в районі фестивалів (в тому числі і винних) для поліпшення туристичного іміджу району.

Окремі заходи в напрямку розвитку зеленого туризму заплановані у Програмі соціального, економічного та культурного розвитку району на 2017 рік. 

Наприклад, маршрут “Мандри та відпочинок на Білозерщині”, розроблений за ініціативи голови районної державної адміністрації Романова В.М., включає в себе відвідини джерел та пам’ятного знаку Бондарчуку С.Ф. в смт Білозерка, унікальної експозиції «Культура на дотик» в районному музеї ім. Д. Багалія, дегустацію вин в Агрофірмі «Білозерський», екскурсію на експериментальний осетровий завод в с. Дніпровське та Касперівський Маяк в с. Кізомис. 

Бібліотекарями та волонтерами району розроблено екскурсійні маршрути:

– в с. Станіслав, де є унікальна гіперболічна конструкція, створена в 1911році, – Аджигольський маяк. Він знаходиться на штучному острові біля мису Аджигол на Дніпровському лимані;

– маршрут «Стежками духовності», коли туристам пропонується відвідати Музиківський чоловічий монастир (с. Музиківка), Токарівський храм рівноапостольної княгині Ольги (с. Токарівка) та Правдинський костел (с. Правдине).

Херсонські активісти з «Велофоруму» проклали до Білозерки веломаршрут, біля районного музею встановили велопарковку. 

Зелений туризм в більшості розвивається на волонтерських засадах.

Підприємці-власники зелених садиб неохоче йдуть на співпрацю з райдержадміністрацією, вони розвивають свій бізнес самотужки. Немає злагодженої координації між підприємцями, немає організатора, який би просував вже розроблені маршрути, об’єднував власників садиб, щоб розвиток туризму був більш комплексним». 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info