В України були виявлені три несправжні версії вебзастосунку Резерв+, які розробили у Росії. Український Центр реагування кіберінцидентів Міноборони знайшов фейкові сайти до того, як ворог почав розсилку копій.
Про це розповіла заммінстра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко в ефірі національного телемарафону, пише Центр журналістських розслідувань.
Ознакою того, що сайт є підробкою, є його вебадреса. Вона трохи відрізняється від справжньої. Адресний рядок сайту, де можна завантажити «Резерв+», має закінчуватись на ім’я mod.gov.ua. На вебсторінці є можливість перейти на сторінку додатку в App store і Google play market.
«Ми наполегливо радимо не переходити за посиланнями, що імітують цю назву, але закінчуються на інші додаткові імена типу top, websate, org тощо. При завантаженні застосунку просимо перевіряти, що розробником є саме Міністерство оборони України», – повідомила пані Черногоренко.
Росіяни розробляють фейкові сторінки для збору даних військовозобов’язаних українців. Згодом цю інформацію вони можуть використати для дискредитації Міноборони України або кібератак.
- У Широкій Балці працює команда «Павучків-світлячків», яка виготовляє маскувальні сітки для військових. Нещодавно вони закінчили 150 квадратних метрів сіток для 208-ї бригади. Також працівниці відправили 3 сітки на Покровський та Харківський напрямки.
- Дар’ївська сільрада купить портативну систему радіоелектронної боротьби. Її вартість складає 120 тисяч гривень. Засіб захисту поставить приватне підприємство “Міднайт Лаб”.
- Постраждалі від обстрілів жителі Білозерки отримують гарячі обіди. Їжу для людей готує соціальна кухня БФ Святого Мартіна де Поррес у Херсоні. Також місцевим передають хліб.