
Росія не припиняє спроб прорватися на правий берег, щоб заявити свої права на всю Херсонщину – Олександр Прокудін
Окупаційні війська намагаються перетнути Дніпро у чотирьох місцях. Це ворогові потрібно, щоб обґрунтувати свої вимоги отримати всю Херсонську область.
Про це повідомив Олександр Прокудін в інтерв’ю “The Guardian”.
Армія РФ пробує наступати у чотирьох місцях, зокрема: через болотисті острови на гирлі Дніпра, небезпечну сіру зону; у місці Антонівського та залізничного мостів на сході від міста Херсон; а також далі, в селах Львове та Зміївка, останнє з яких розташоване вище за течією від зруйнованої дамби Нової Каховки.

Російським солдатам, ймовірно, на думку Прокудіна, було сказано, що вони повинні захопити правий берег, щоб включити його до майбутніх переговорів. Для цього їм треба окупувати хоча б одне з сіл на протилежному березі Дніпра. Однак наразі їм не вдалося досягти поставлених цілей.
“Кожного дня вони намагаються перетнути річку. Ми отримали інформацію від нашої розвідки, що російський заступник командира сказав військовим в області, що вони повинні будь-якою ціною форсувати річку, хоча не всі солдати готові це робити”, – розповів очільник області.
Як зазначив Олександр Прокудін, під час ворожих штурмів наші Захисники і Захисниці завдають ворогу значних втрат – окупанти гинуть або отримують поранення майже одразу.
“Росіяни повністю розуміють, що ця місія приречена на провал. Документи, знайдені у солдатів, показали, що деякі з них були новобранцями, а інші воювали в Україні понад два роки”, – йдеться у матеріалі.
- Солдати російської армії очікують, що бойові дії найближчим часом будуть заморожені. Окупанти масово саботують накази щодо штурмів на Херсонщині.
- Військові ворожої армії масово наносять собі ушкодження, щоб уникнути участі у штурмових діях на Дніпрі. Зокрема, такі факти зафіксовані серед військовослужбовців 61-ї окремої бригади морської піхоти Збройних сил РФ.
- 1 березня російські окупанти за допомогою БпЛА атакували Дар’ївку. Унаслідок обстрілу поранення отримали хлопчик та жінка.