Роботодавці можуть отримати компенсацію за працевлаштування людини з інвалідністю

0
116

В Україні діє програма, у межах якої роботодавцям компенсують витрати за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю.
Про це повідомила Херсонська ОВА у Facebook.
Проєкт почав діяти у серпні 2023 року. Його організаторами виступили Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості.
Роботодавці, що працевлаштували особу з інвалідністю, можуть отримати виплати для покриття вартості облаштування робочого місця для нового працівника. Найчастіше компенсацію використовували на встановлення у робочому просторі спеціалізованих меблів.
У 2024 році у держбюджеті передбачені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. Роботодавці вже отримали компенсації на суму 12,5 мільйонів грн.
Виплати у розмірі до 106,5 тис. грн надають для облаштування робочого місця особи з інвалідністю першої групи, а до 71 тисячі грн – особи з інвалідністю другої групи. Кошти можна використати на придбання таких засобів, як спецмеблі, транспортери для піднімання сходами з електроприводом, брайлівські клавіатури, портативні пристрої, підйомні платформи тощо.
Для того, щоб стати учасником програми, роботодавець має:
• Протягом 90 днів з працевлаштування особи з інвалідністю подати заяву.
• Заяву разом з копіями документів надіслати до «Дії» чи регіонального центру зайнятості.
• Виплату надаються протягом 5 робочих днів з дня прийняття рішення.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь