
Реставратори 100-літнього вітряка з Олександрівки поділились подробицями його відновлення
18 травня 2024 року у Музеї просто неба, що розташовується у Пирогові на Київщині, представили відреставрований вітряк з Олександрівки Станіславської громади.
Майстри, які займались його реставрацією – виробник меблів de House та студія дизайну інтер’єру loft buro – розповіли, наскільки довгою та кропіткою була робота.
Про це de House повідомили на своїй сторінці у Facebook.
Реставратори працювали зі схемами 1970-х років та архівними фотографіями, оскільки ніякі детальні креслення не збереглись.
“Довелося продумувати все з нуля, шукати автентичні матеріали, адаптувати рішення прямо на місці. Але саме такі виклики й роблять проєкти унікальними”, – зазначили de House.
Перепоною для роботи не стали й погані погодні умови. Робітники реставрували млин і просто неба, у полях. Загалом за допомогою верстатів та ручних інструментів обробили більш ніж 40 кубометрів деревини.



“Дуб, що висихав природним способом, осика для даху, ручна обробка кожної деталі. Головне було не просто збудувати, а повернути вітряку його справжню історію”, – додали у компанії.


Фото de House
- Будинки у Посад-Покровському відновлять за 54 мільйони 389 тисяч гривень. Кошти на це виділять з бюджету. Роботи пройдуть у селі на чотирьох вулицях.
- Посад-Покровське та Чорнобаївка увійдуть до єдиного маршруту місцями пам’яті. Таке рішення було прийняте на засіданні робочої групи. Також у проєкті братимуть участь Новоолександрівська та Калинівська громади і Херсон.
- Ремонт укриттів у Білозерській громаді обійдеться у 956 тисяч гривень. Сховища полагодять у двох ліцеях. Для Станіславської СТГ куплять протиосколкові укриття.