28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Реформа податкової міліції: як бути далі?

 Білозерка.info  Білозерка.info

Минулого року Верховна Рада допустила технічну помилку, і ліквідувала податкову міліцію.

Це стало своєрідним поштовхом, стимулом для того, щоб прискорити роботу над реформою податкової міліції. 

З одного боку ми бачимо, що Міністерство фінансів виступає як прогресивіст, як драйвер реформи. Мінфін наполягає на створенні єдиного органу, який акумулює функції податкової міліції та інших силових органів по боротьбі з економічними злочинами. 

З іншого боку, ми бачимо спроби депутатів на рівні парламентського комітету з питань податкової та митної політики повернути в правове поле податкову міліцію. 

Як бути далі?

Міністерство підготувало свій законопроект про створення фінансової поліції, який ще повинен розглянути уряд.

Паралельно в парламенті зареєстрований депутатський законопроект “Про фінансову поліцію” №4228, який також передбачає створення єдиного органу по боротьбі з економічними злочинами проти держави.

Багато в чому ці законодавчі ініціативи схожі.

Як показує практика, коли у політичного істеблішменту є реальне бажання щось зробити – законопроекти готуються, доопрацьовуються і приймаються дуже швидко. 

Тому очевидно, що реформа податкової міліції не відбувається не через технічну неготовність законопроекту, а через наявність політичних причин, які блокують створення нового органу.

Потрібно рухатися далі: визначитися з тим, який законопроект – урядовий чи депутатський – ми беремо за основу і якомога швидше доопрацювати його. Як правило, в урядових законопроектів більше шансів на проходження.

Для бізнесу готовність влади провести реформу податкової міліції – це сигнал про те, буде чи не буде покращення інвестклімату, про готовність влади приймати реальні, а не декларативні рішення.

І сьогодні цей сигнал від влади – дуже змішаний.

Соколов Михайло,

експерт Реанімаційного Пакету Реформ,

для VoxConnector

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info