6.2 C
Kherson
П’ятниця, 1 Березня, 2024

Останні новини

Псевдореферендум на Херсонщині: що хочуть окупанти та як протидіяти ворогу

Вчора гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо повідомив про підготовку до «референдуму» в області. Це вже не перша заява колаборантів про організацію незаконного голосування. Цього разу мова йде про 23-27 вересня.

Щоб максимально легітимізувати процес проведення «референдуму», росіяни завезли в область політтехнологів і пропагандистів. У МЗС України цю ситуацію називають черговою спробою Росії легітимізувати наслідки своєї агресивної війни проти України.

«Скільки не проводила б рф незаконних голосувань на тимчасово захоплених територіях України, результат буде один: всі українські території будуть звільнені від російської окупації, а російське керівництво буде притягнуте до найсуворішої відповідальності за організований терор, воєнні злочини та злочини проти людяності на українській землі», – йдеться в офіційному повідомленні МЗС на Урядовому порталі.

Особи, які будуть організовувати псевдореферендуми повинні приготуватися до кримінальної відповідальності.

Сьогодні намір провести «референдум» на Херсонщині засуджують лідери багатьох європейських країн та США. Норми міжнародного права, українського законодавства та світова спільнота визнають цілісність та суверенітет України.

Навіщо окупантам референдум

Референдум як кульмінація порушень міжнародного гуманітарного права, робиться для:

 • виправдання своєї агресії проти України – нібито, дивіться вони, українці, тільки й чекали поки їх визволять;
  • надання відносинам з населенням України якогось правового статусу;
  • розширення зони проживання тих, кого агресор має «захищати», така собі експансія «руского міра»;
  • якесь правове оформлення вкрадених підприємств і майна;
  • отримання юридичного «дозволу» на подальшу крадіжку майна – вже через націоналізацію;
  • сковування дій ЗСУ – приєднання території до держави-окупанта надає їм права казати, що це їх територія, і лякати всіх ядерною зброєю. До речі її використання матиме згубний ефект для всіх на півдні України, включно з Кримським півостровом, однак не для москви чи алтайського краю.

 

Як бойкотувати «референдум»?

Корисні поради мешканцям окупованої території щодо протидії ворогу у проведенні «референдуму» дають учасники руху опору «Жовта стрічка». Вони закликають повністю ігнорувати референдум, не брати участь в жодних голосуваннях та опитуваннях.

 

Що робити якщо рашисти притягнули вас до голосування силою?

Якщо все ж таки вам насильно доведеться брати участь в референдумі – голосуйте душею. Порвіть бюлетень, сфотографуйте спаплюжений бюлетень, покажіть свій протест.

 

Не беріть участь в опитуваннях та в електронних голосуваннях

Коли вам будуть дзвонити з російських номерів та просити взяти участь в опитуваннях то знайте – це пастка, з метою занести ваш голос в актив. Ігноруйте дані дзвінки, не беріть слухавку. Це ж саме стосується електронних голосувань, навіть проста верифікація в даних голосуваннях чи опитуваннях може бути розцінена як голос “за”.

Які наслідки матиме «референдум»

«Референдум» має стати логічним продовженням нещодавно оприлюднених результатів «соціологічного опитування», згідно з якими нібито понад 70% мешканців області хочуть бачити Херсонщину у складі росії. І це при тому, що з області виїхало дві третини населення…

Якщо ж окупанти все ж таки проведуть «референдум», то ефект від нього буде суто пропагандистським. Миру і спокою він точно не принесе. Більш того, можливе загострення ситуації. Після «референдуму» на окупованих територіях може розпочатися нова фаза збройного конфлікту, коли загарбник називатиме захоплені ним землі «суверенною територією Російської Федерації», які він має повне право захищати від українців.

Як діятиме підступний ворог, спрогнозувати важко. Проте ми вже знаємо, на прикладі звільнення Харківщини, як можуть зламати ці плани наші ЗСУ.

 

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info