Прозорі закупівлі зменшили витрати на відбудову Посад-Покровського

0
302

Агентство відновлення повідомило про зниження вартості робіт на об’єктах відбудови на деокупованих територіях Херсонщини та Київщини. Нові угоди стосуються 25 об’єктів відновлення, зокрема, проєкту відбудови Посад-Покровського.
Про це повідомила на сторінці у Facebook Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області.
Загальна сума 12 угод – майже 344,2 млн грн. Прозорі закупівлі допомогли зменшити початкову вартість на 87 млн грн.
У Херсонській області уклали 6 договорів на відбудову у селі Посад-Покровське, у якому зруйновано близько тисячі будівель. Це капітальний ремонт 10 приватних будинків та будівництво 5 нових на вулицях Бобровського, 33, 39, 79, Садовій, 24, Дєдуха, 72. Також є угоди на капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі на чотирьох вулицях села.
Відновлення житла проводиться за кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії РФ.
Жителька Посад-Покровського Світлана Миколаївна розповіла нашому виданню про темпи відбудови і життя у селі на кінець лютого 2024 року.

“Ми виїхали з Посад-Покровського у березні 2022 року, коли почалися страшні російські обстріли. Жили у Миколаєві у дуже гарній квартирі, платили тільки за комунальні. Але щодня хотіли додому. Я молилася, щоб Бог зберіг мою хату!
Нам “пощастило”: був зруйнований тільки дах. Так що наша родина поступово, з грудня 2022-го по березень 2023-го, за свої кошти зробила ремонт, і ми повернулися. Також встановили твердопаливний котел, бо газу в селі досі немає”.

Пані Світлана каже, що дрова для опалення у Посад-Покровському взимку видавала сільська рада та благодійний фонд “Карітас”. Газопостачання намагаються відновити, але це важке завдання, бо планується якнайбільше комунікацій сховати під землю задля безпеки.

“Дуже подобається, що ретельно відновлюють водопровідну мережу, по обидві сторони вулиці. Але працює тільки один екскаватор, можливо, навесні темпи зростуть. Бо з водою у нас проблеми – привозимо з Миколаєва або набираємо у свердловині технічну. Світло є у всіх – зробили у селі ще у червні 2023 року”, – говорить пані Світлана.

Про державну відбудову жінка розповіла, що перші 5 будинків на вулиці Дєдуха вже готові ззовні, але всередині продовжуються ремонти. Багато хто з місцевих жителів подали документи на відбудову житла за державний рахунок. Їм обіцяють побудувати оселі хати протягом 2024-2025 років. Люди, які повернувся до рідного села і не мають де жити, мешкають у модульних будиночках, хоча умови там більше підходять для весни-літа.

  • Практичний досвід відбудови житлового фонду Посад-Покровського увійшов до “Збірника кращих практик громад у військовий час”. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну у селі проживало 2239 мешканців, зараз – близько 550. У березні 2023 року у Посад-Покровському розпочали комплексну відбудову за державні кошти.
  • Держмолодьжитло та Міністерство реінтеграції за фінансової підтримки Уряду Німеччини реалізують програму “Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб”. Ця ініціатива має вже перші позитивні результати. Сім’ї ВПО зможуть придбати житло у кредит за найнижчою в Україні ставкою – 3% на рік.
  • У період окупації Чорнобаївської громади місцеве фермерське господарство у Солдатському пограбували російські військові. Проте після звільнення правобережної частини Херсонщини тут почали відновлювати роботу.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь