Проєкт «Курчата стійкості»: родини з Надіївського старостату вже сіють люцерну для курчат
Сім’ї з Надіївського старостату Білозерської громади беруть участь у проєкті «Курчата стійкості». Родини отримали птицю, матеріали для загонів, насіння люцерни та сільськогосподарські інструменти. Наразі учасники проєкту займаються засіванням корму для курчат.
Про це повідомило видання «Херсон плюс» у Facebook.
У родині Ольги Ластовської – шестеро людей: мати, батько, чоловік-військовий, 20-річна донька і 14-річний син. На городі вона працює разом зі своєї сестрою, чоловік якої має статус «безвісти зниклого».
«Хочемо посіяти люцерку. Виходить, у краю, під сіткою ми її посадимо, що воно не заважало нам тут картоплю посадити, цибулину чи ще щось», – зазначає Ольга.
Олена Миколаївна – ВПО із Дар’ївської громади. Жінка теж вже засіяла люцерну. Зверху вона присипала культуру ячменем – для захисту від посухи.
«Люцерна – молода, і вона може висохнути, якщо дощу і води не буде. Ячмінь її прикриє», – зауважує жінка.
Мешканка Надіївки Олена Паніш вдячна за допомогу, оскільки тепер її родина матиме яйця та м’ясо. Маленька дитина жінки теж любить доглядати за птицею.

Проєкт «Курчата стійкості» надає родинам підтримку для роботи на своїй землі та допомагає їм облаштовувати господарство.
- Багатодітна родина з Олександрівки отримала житловий сертифікат та купила будинок у Миколаєві. Їхня оселя згоріла внаслідок «прильоту». У січні 2026 року сім’ї надали сертифікат, а кошти надійшли протягом 10 днів після його затвердження.
- Станом на початок травня фермери Херсонщини засіяли 5,58 тисяч гектарів ярих зернових і зернобобових. Технічних культур наразі посіяно 3.01 тис га. З них 2,26 тис га – це соняшник.
- У Надіївці проживає 930 людей. Серед них 150 – це ВПО. Люди часто приїжджають з однією валізою, оселяються у родичів, знайомих або в покинутих будинках.