21.6 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

ПРООН запрошує ОСББ міста Херсона та області долучитися до проекту HOUSES

 Білозерка.info

Діючі ОСББ, житлово-будівельні кооперативи (ЖБК), а також ініціативні групи громадян, які планують створити ОСББ, мають можливість долучитися до проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)».

В рамках цього проекту вони отримають консультативну і методичну допомогу, яка дасть їм можливість якісно готувати проекти для отримання грантів з Фонду енергоефективності.

Ці гранти – фінансування на енергоощадні заходи, завдяки яким у ОСББ і ЖБК з’явиться можливість суттєво скоротити як витрати утримувача будинку на енергоносії, необхідні для функціонування споруди, так і витрати мешканців, зокрема – на опалення.

Одним з партнерів у реалізації цього проекту у Херсонській області є комунальне підприємство «Херсонська енергосервісна компанія» (КП «ХЕСКО»).

У рамках проекту планується проведення консультацій та тренінгів, а в кожному регіоні відкриються офіси. Докладно про все можна дізнатися у регіональних консультантів. Їхній перелік з контактами – тут: http://bit.ly/2FGQxu9.

А нещодавно почалася онлайн-реєстрація для участі в проекті HOUSES. Запрошують до співпраці представників ініціативних груп, які мають намір створити ОСББ, представники ЖБК, які мають намір реорганізуватися в ОСББ, а також представники існуючих ОСББ, яким необхідна підтримка у їх організаційному становленні та подальшому впровадженні енергоефективних рішень.

Подати заявку на участь в проекті можна за посиланням: http://www.houses.in.ua/registration/.

Ключові напрями проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)», який буде реалізовуватися протягом наступних двох років:

  • стимулювання та підтримка у створенні ОСББ;
  • допомога ОСББ у реалізації заходів з енергоефективності та взаємодії з Фондом енергоефективності.

Як розповіла координатор проекту у Херсонській області Есма Умерова, Європейський Союз та Програма розвитку ООН (ПРООН) запускають проект HOUSES, щоб стимулювати та підтримати створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у всіх 24 областях України:

«Метою  проекту HOUSES   є підтримка реформи уряду України щодо покращення показників енергоефективності на макрорівні, зокрема в житловому фонді. Завдання проекту: активізувати процес створення нових ОСББ по всій Україні; допомогти існуючим ОСББ в посиленні їхньої спроможності управляти будинками і реалізовувати мікропроекти; сприяти в реорганізації зацікавлених житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) в ОСББ. Для отримання гранту від Фонду енергоефективності ОСББ має виконати певний комплекс умов. Очікувана тривалість процесу становить від 8 до 12 місяців. Щонайменше 2 000 нових ОСББ буде створено та загалом 4 000 ОСББ пройдуть навчання з управління енергоефективними проектами. Приблизно 480 тисяч українців отримають пряму вигоду від реалізації проекту, та не менш ніж мільйон людей підвищать свою обізнаність у сфері енергоефективності. ЄС надає фінансування розміром 4 млн. євро в межах Програми підтримки енергоефективності для України (EE4U). ПРООН надаватиме технічну допомогу шляхом впровадження проекту, який триватиме з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2020 року».

Представниця ПРООН також зазначила, що у планах на близьке майбутнє – масштабний просвітницький захід, який пройде у Херсоні і під час якого представники ОСББ і ініціативних груп отримають базові знання щодо порядку підготовки проектів для отримання фінансування з Фонду енергоефективності. Активну участь у цьому заході візьмуть і фахівці КП «ХЕСКО». Підприємство також має можливість надавати ОСББ послуги з енергоаудиту та розробки проектів, без яких залучення коштів Фонду енергоефективності неможливо.

На фото: зліва направо – Лариса Леонова, директор КП «ХЕСКО»: Есма Умерова, координаторка ПРООН з досягнення Цілей сталого розвитку в Херсонській області і регіональна координаторка проекту ЄС/ПРООН «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень (HOUSES)».

 

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info