24.4 C
Kherson
Вівторок, 18 Червня, 2024

Останні новини

Прокуратура звітує про криміногенну ситуацію на території Білозерського району

30 листопада 2016 року заслухавши інформацію заступника керівника Бериславської місцевої прокуратури щодо стану злочинності на території Білозерського району та роботи Бериславської місцевої прокуратури упродовж 9 місяців 2016 року, депутати районної ради вирішили взяти її до відома (рішення сесії № 157).

За даними прокуратури, упродовж 9 місяців 2016 року Білозерським ВП ХВП ГУНП та Бериславською місцевою прокуратурою здійснювалися організаційні та практичні заходи, спрямовані на стабілізацію криміногенної обстановки в районі, реалізовувалися наявні напрацювання на основних напрямках боротьби зі злочинністю з метою успішного виконання покладених завдань. 

Станом на 30.09.2016 на території Білозерського району зареєстровано  1521 кримінальне правопорушення (минулого року 1632). Із зазначеної кількості кримінальних проваджень у 857 прийнято рішення про їх закриття за нереабілітуючими підставами.  

Упродовж 9 місяців поточного року закінчено та направлено до суду з обвинувальним актом 280 кримінальних проваджень (на 57 проваджень менше ніж минулого року), з яких 1 особливо тяжке, 95 тяжких злочинів, 139 середньої тяжкості.  

Зросла кількість вчинених особливо-тяжких злочинів з 4 до 9, тяжких злочинів 219 до 288. Зменшилась кількість злочинів середньої тяжкості з 271 до 209.

Необхідно відмітити про нижчий від середньо обласного рівень злочинності на 10 тис. населення та складає 99,8 (123,6 середньообласний).

Крім того, хотілось би відзначити про зменшення кількості вчинених кримінальних правопорушень неповнолітніми, кількість яких зменшилась з 3 до 2.

Покращення криміногенної ситуації на території Білозерського району підтверджують факти зменшення кількості кримінальних правопорушень особами, які раніше вчиняли злочини (з 151 до 142), групою осіб (з 7 до 4), у стані алкогольного сп’яніння (з 18 до 3).

Поряд з цим на території Білозерського району збільшилась кілкість вчинених крадіжок (з 133 до 205), грабежів (з 3 до 12), розбоїв (з 0 до 10). Зазначене свідчитиь про фактичну згорнутість роботи працівників Білозерського ВП в частині профілактики вчинення злочинів.

Також хотілось би відзначити зниження кількості зареєстрованих злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних речовин, які на території району мають дуже велику питому вагу. Станом на 30.09.2016 року у Білозерському ВП  зареєстровано 26 (-36) кримінальних проваджень  за фактами незаконного обігу наркотиків. Повідомлено про підозру по 9 (-27) кримінальним провадженням. Закінчено та направлено до суду 7 (-28) кримінальних проваджень. Виявлено та вилучено з незаконного обігу понад 5 кг наркотичних засобів, 39,0 г. ектракту макової соломи. Заслуговує на увагу те, що поточного року  Білозерським ВП не зареєстровано жодного злочину, пов’язаного незаконним збутом наркотичних речовин. Зазначене пояснюється відсутністю нормативних документів, які б давали змогу проводити оперативні закупки наркотичних засобів, що стало наслідком довить тривалої переатестації працівників внутрішніх справ.   

Досить великим залишається кількість злочинців, які перебувають у розшуку. Станом на 10.10.2016 становить 32 злочинця, поточного року встановлено місцезнаходження 15 злочинців. Незмінним з початку року залишилась кількість безвісно зниклих осіб (5). 

За результатами досудового розслідування кримінальних проваджень до суду направлено 157 обвинувальних актів, з яких 20 з угодами про примирення та 3 з угодами про визнання винуватості.

Слідчими за погодженням з прокурором до суду направлено 19 клопотань про обрання запобіжного заходу, з яких 10 про обрання виняткового запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Державними обвинувачами Бериславської місцевої прокуратури за місцем дислокації у Білозерському районі упродовж 9 місяців поточного року прийнято участь у 320 розглядах кримінальних проваджень в судах, з яких у 123 винесено обвинувальні вироки та засудженим призначено різні види покарань.

За ініціативою Бериславської місцевої прокуратури до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 слідчих за порушення вимог кримінального процесуального законодавства, 33 посадові особи установ виконання покарань.

Не залишається поза увагою прокуратури району і вирішення та розгляд звернень громадян. Так, упродовж поточного року працівниками прокуратури вирішено 191 звернення, з яких 132 прийняо на особистому прийомі. У зв’язку з відділеністю розміщення прокуратури району від деяких населених пунктів, керівництвом прокуратури здійснюється виїзний прийом громадян, де бажаючі можуть прийти і звернутись щодо порушення їх законних прав та інтересів.

Крім того, незважаючи на обмеження деяких функцій органів прокуратури у зв’язку із змінами законодавства не залишається поза увагою Бериславської місцевої прокуратури і захист інтересів громадян і держави.

Так, минулого року прокуратурою до суду направлено 6 цивільних позовів на суму майже 6 млн. гривень. Всі позовні заяви судом задоволено.

На особливому контролі органів прокуратури перебувають вчинення корупційних адміністративних правопорушень. Так, органами прокуратури минулого року до суду скеровано 2 таких протоколів, за результатами розгляду яких 1 особу притягнуто до відповідальності. Проте, у зв’язку із внсееними змінами до законодавства на цей час органи прокуратури позбавлені права складати такі протоколи.

Проте у роботі правоохоронних органів району наявні і деякі недоліки. 

Так, недостатньо вжито заходів працівниками Білозерського відділення поліції щодо протидії економічній злочинності, оскільки до суду не направлено жодного кримінального правопорушення. 

Крім того, упродовж останніх 2 років не викриваються кримінальні правопорушення у сфері корупції, у бюджетній та земельній сферах. Тільки завдяки втручанню органів прокуратури до Єдиного реєстру внесено 6 таких проваджень, які на даний час перебувають у провадженні.

Наразі в Бериславській місцевій прокуратурі функціонує телефон гарячої лінії, тому у разі неможливості звернення безпосередньо до органів прокуратури бажаючі можуть зателефонувати за номером 3-40-50 та залишити повідомлення про можливе вчинення правопорушення, у тому числі посадовими особами Білозерського району.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info