18.1 C
Kherson
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Останні новини

Програми розвитку молодіжного житлового кредитування в Херсонській області

Діючі житлові програми Держмолодьжитла

Програма пільгового молодіжного кредитування.

Право на отримання пільгового кредиту під 3% річних мають сім’ї/одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно та які обов’язково перебувають на квартирному обліку всім складом сім’ї.

Пільги учасникам Програми: наявність 1 дитини – безвідсотковий кредит; наявність 2х дітей – 25% суми зобов’язань за кредитом погашається за рахунок бюджету; наявність Зх та більше дітей – 50% суми зобов’язань за кредитом погашається за рахунок бюджету; родинам учасників АТО додатково до пільги на дітей ще 25% суми зобов’язань за кредитом погашається за рахунок бюджетних коштів. Кредит надається на зворотній основі за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів. Максимальний термін повернення кредиту – ЗО років.

Перший внесок становить не менше як 6 відсотків передбаченої вартості будівництва (реконструкції’) чи експертної оцінки вартості придбання об’єкта кредитування. У разі перевищення нормативної площі та/або розрахункової вартості будівництва житла, встановленої кредитним договором, позичальник сплачує за власний рахунок вартість будівництва понаднормативної площі житла та/або різницю між фактичною вартістю житла і вартістю, встановленою кредитним договором.

Розмір кредиту на будівництво (реконструкцію) житла визначається виходячи з норми 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 20 кв. метрів на сім’ю та вартості будівництва (реконструкції) 1 кв. метра житла, витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла. При цьому вартість будівництва 1 кв. метра житла не повинна перевищувати опосередковану вартість спорудження житла за регіонами України, що визначається Мінрегіоном.

Кредит за рахунок власних коштів (коштів статутного капіталу) Держмолодьжитла.

Об’єктом кредитування є житло, в тому числі квартири у багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки, які продаються на вторинному ринку, за умови, що такі індивідуальні та багатоквартирні житлові будинки збудовано не більше ніж 45 чи реконструйовано не більше ніж 25 років тому (тобто як новобудови так і вторинний ринок).

Кредит надається терміном до 20 років.

Відсоткова ставка за користування кредитом встановлюється у розмірі облікової ставки Національного банку України, діючої на момент прийняття рішення про надання кредиту (8 % річних з 24.04.2020). Обов’язковою умовою отримання кредиту є платоспроможність кандидата.

Право на отримання кредиту мають сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно, або неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину), або одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

За умови що в одинокого молодого громадян и на/кожного члена молодої сім’ї (чоловіка та дружини) відсутнє у власності житло, або одинокий молодий громадянин/кожен з членів молодої сім’ї (чоловік та дружина) володіє на праві власності житловою площею, що не перевищує 13,65 квадратного метра, або одинокий молодий громадянин/молода сім’я (чоловік та дружина), відомості про яких внесені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, не мають у власності іншої житлової нерухомості, ніж та, що розташована на території, визначеній тимчасово окупованою територією. Нормативна площа 21 кв. метр загальної площі житла на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метрів на сім’ю.

Програма доступного житла.

Для участі в програмі вікові обмеження відсутні. Забезпечення доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою 50% (для учасників АТО та ВПО) або 30% (для всіх інших категорій громадян) вартості будівництва (придбання) доступного житла.

Право на державну підтримку мають: особи, які перебувають на квартирному обліку/особи у яких відсутня на праві власності житлова площа / особи, які мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 м2 / внутрішньо переміщені особи, що не мають у власності іншої житлової нерухомості, ніж та, що розташована на тимчасово окупованій території.

Детально з умовами всіх діючих програм та переліком необхідних документів для участі в них можна ознайомитись на сайті регіонального управління Держмолодьжитла – http://www.khn.molod- kredit.gov.ua/ в розділі «Житлові програми», або звернутись безпосередньо до регіонального управління, яке знаходиться за адресою: м. Херсон, пр.200-річчя Херсона, буд.38, к.6, тел. (0552) 43 04 45, e-mail : khn.21 @molod-kredit.gov.ua.

Зі свого боку фахівці регіонального управління готові надати вичерпні консультації всім зацікавленим особам та оперативно вирішувати по суті всі відповідні питання (контактна особа – начальник відділу Шорнік Ольга Борисівна тел. 050 295 46 04).

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info