Про що розповіли останні проби води у Дніпрі

0
60

15 червня фахівці Держекоінспекції відібрали проби води в межах Херсонської області. Результати аналізу засвідчили перевищення деяких гранично допустимих показників.

Про це повідомили у Телеграмі Держекоінспекції у Херсонській та Запорізькій областях.

Хімічні показники води в річці Дніпро в межах норми, вмісту нафтопродуктів не виявлено
Водночас за результатами проведеного напередодні дослідження вміст розчинного кисню у воді продовжує збільшуватися і становить від 3,52 мг/дм3 до 6,23 мг/дм3 залежно від точки забору, при нормі 4,00 мг/дм3.
У річці Інгулець та Дніпро-Бузькому лимані перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин не зафіксовано, однак спостерігається незначна каламутність води.

Рівень води у Каховському водосховищі продовжує поступово знижуватися.

У затоках біля с. Осокорівка, с. Гаврилівка, с. Дудчани, с. Милове та с. Золота Балка, через швидке зниження рівня води в Каховському водосховищі, формуються автономні озера. У цих новоутворених озерах рівень води протягом доби зменшується на 5 см і продовжує знижуватися. Ця ситуація може призвести до замору водних біоресурсів. У Дніпро-Бузькій естуарній системі протягом доби рівень води впав на 45 см.

Як повідомили в Міністрерстві захисту довкілля та природних ресурсів України, за орієнтовними підрахунками Державної екологічної інспекції України, через підрив Каховської греблі можлива загибель диких тварин вже оцінюється у понад 883 млн гривень.

“Херсонський водоканал” отримав модульну установку очищення води. Обладнання придбали завдяки Херсонському обласному благодійному фонду “Об’єднання” за фінансової підтримки США (USAID) у координації з Херсонською ОВА. Вартість установки понад 3 млн грн.

Цей мобільний контейнер ефективно використовуватиметься міським водоканалом для забезпечення потреб херсонців питною водою і після ліквідації наслідків затоплення.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь