17.3 C
Kherson
Четвер, 30 Травня, 2024

Останні новини

Про мир і спокій мріє ювілярка

15 січня мешканка Миролюбівки Єфросинія Федорівна Сікорська відсвяткувала 100-річний ювілей. Поважну дату довгожителька зустрічає у доброму гуморі, оточенні рідних і повазі односельців. Її життя – історія цілого покоління…

Народилася Єфросинія Федорівна у неспокійному 1917 році. Не зважаючи на поважний вік у пам’яті пенсіонерки і досі залишилися спогади про дитинство. У Фросі його майже не було, адже батьки мали восьмеро дітей. Через матеріальну скруту до школи ходили по черзі, частіше той, хто раніше від усіх прокинувся вранці і встиг узути єдині на всю сім’ю черевики. Не бачила радості і в юності, на яку припав голодомор. Непростим був час подружнього життя. Чоловіка Віктора – вправного коваля – не взяли на фронт у 1941, бо його руки потрібні були в тилу. Проте у 1943 німці забрали його до Німеччини. Тоді молода жінка пішки дісталася до Миколаєва, де табором тримали зігнаних людей. Винахідлива Фрося визволила чоловіка, переодягши його в жіноче вбрання. Та радість була недовгою. Віктора призвали на фронт. Довгих п’ять років Фросина сама піднімала трьох діток. За яку тільки справу вона не бралася: і свинаркою була, і дояркою, і на полі лад давала, корова в ярмі і вона з коровою. 

Для Єфросинії Федорівни не було чужого горя. Всі були свої, всім хотілося допомогти, підтримати. Через роки вдячність привела до її порогу колишнього сусіда, який вижив завдяки жінці у голодні роки. У ті часи Єфросинія Федорівна працювала на очистці зерна і приносила додому жменю зерна, сховавши між складками одягу. Ділила його між усіма сусідськими дітьми.

Життя не раз випробовувало її на міцність. Але приходив новий день, нові події, нові маленькі радощі, нова віра в те, що життя обов’язково зміниться на краще… Підростали і одружувалися діти, мирно квітували вишні на хуторі довкола хати, де прожила 56 років. 

Про що сьогодні мріє трудівниця? “Думаю лише про мир. Молюся, щоб ви не пізнали ніколи того, що випало нам”. Щодня з нетерпінням та острахом вона вмикає теленовини і читає внизу «бегущую строку», щоб бути в курсі подій.

Світлана Єременко, с.Миролюбівка

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info