30 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

При поточних цінах на світових ринках слід очікувати девальвації до 28-28,50 грн/дол до кінця року

 Білозерка.info

Внаслідок блокади Донбасу Україна може втратити близько 2 млрд доларів валютної виручки. 

Перш ніж говорити про те, як ця втрата позначиться на курсі гривні, потрібно пояснити кілька моментів.

По-перше, значна на перший погляд сума втрати валютної виручки становить всього 4-5% від загальної суми експорту України. З огляду на структуру експорту України, курс більшою мірою залежить від світових цін на сировину – руду, сталь, агропродукцію.

Наприклад, та ж руда зараз коштує 92 дол/тонну, при середній ціні в 2016 році 58 дол/тонну. Аналогічно по сталі – 477 дол/т, проти 370 дол/т в минулому році.

Валютний курс в Україні в значно більшій мірі залежить не від долі українських підприємств в ОРДЛО, а від світових цін на сировину. Не виключено, що останні знизяться і це спричинить додатковий тиск на національну валюту.

По-друге, сума у 2 млрд доларів порахована грубо – шляхом підсумовування валютної виручки підприємств в ОРДЛО. Однак, як правило, в Україні при зниженні експорту знижується так само і імпорт, і тому тиск на сальдо поточного рахунку буде меншим. Крім того, втрачені потужності можна частково компенсувати за рахунок інших українських підприємств.

Підсумовуючи вищесказане, звичайно, блокада створить тиск на курс гривні, і при поточних цінах на світових сировинних ринках, ймовірно, слід очікувати девальвації до 28-28,50 грн/дол до кінця 2017 року. 

Однак, якщо в світі почнуть падати ціни на руду і сталь, це може обернутися вже набагато більшими проблемами для курсу, аніж блокада.

Спрогнозувати наслідки наразі вкрай складно.

Юрій Товстенко, керівник відділу по роботі з борговими інструментами на локальному ринку Concorde Capital, для VoxConnector

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info