22.7 C
Kherson
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Останні новини

Представники громадських організацій ініціювали створення Громадської ради при виконавчих органах Білозерської селищної ради

23 березня  2021 року відбулося перше засідання Ініціативної групи з формування Громадської ради при виконавчих органах Білозерської селищної ради. До Ініціативної групи увійшли представники трьох громадських організацій, які проводять свою діяльність на території Білозерської селищної ради, – це ГО «Білозерський центр регіонально розвитку», ГО «Трансформація» та ГО «Учасників АТО Білозерського району – «Звитяга».

Громадська рада є демократичним інструментом, який має  забезпечувати реалізацію конституційного права громадян на  участь  у формуванні державної політики та   управлінні державними справам.

Враховуючи непросту політичну ситуацію в нашій громаді, Громадська рада може стати  виразником голосу громадськості,  забезпечуючи прозорість роботи  виконавчих органів та сприяючи їх більш ефективній роботі.

До Білозерської селищної ради ініціативна група направила Повідомлення про проведення засідання ініціативної групи для підготовки установчих зборів та формування складу Громадської ради.

Визначено орієнтовну дату проведення установчих зборів Громадської ради – 24 травня 2021р.

До складу Громадської ради можуть увійти представники інститутів громадянського суспільства, які працюють на території Білозерської громади.  До інститутів громадянського суспільства відносять: громадські організації, релігійні організації, благодійні організації, професійні спілки, об’єднання професійних спілок, творчі спілки, асоціації, організації роботодавців, недержавні засоби масової інформації, інші непідприємницькі товариства і установи, легалізовані відповідно до законодавства України.

Наразі представники Ініціативної групи чекають від селищної ради:

  • повідомлення про результати розгляду пропозиції Ініціативної робочої групи та  визначення кандидатури працівника Білозерської селищної ради, на якого буде покладено координацію взаємодії з Громадською радою та  затвердження складу ініціативної групи розпорядженням селищного голови;
  • створення на офіційному веб-сайті ради розділ «Громадська Рада» не пізніше, ніж за 45 календарних днів до проведення установчих зборів;
  • оприлюднення на офіційному веб-сайті ради повідомлення про формування складу Громадської Ради при виконавчих органах Білозерської селищної раді із зазначенням орієнтовної дати, часу, місця, порядку проведення установчих зборів, вимоги до інститутів громадянського суспільства та кандидатів до складу громадської ради, перелік документів, який необхідно подати кандидатам разом із заявою для участі в установчих зборах, строк подання документів, відомості про склад ініціативної групи.

 «Процес демократичного створення системи Громадських рад в Україні розпочався після ухвалення урядом постанови від 03.11.2010 № 996 та  є одніє із вимог, пов’язаною із реалізацією Україною курсу на європейську інтеграцію. Оскільки чи не найголовнішою умовою прийняття будь-якої країни до складу «європейської сім’ї» є створення в ній інфраструктури демократичних інституцій та забезпечення належних умов для їхнього сталого функціонування. Тому щиро сподіваємося що представники Білозерської селищної ради прагнуть позитивних змін у нашій громаді і сприятимуть даній ініціативі» – розповідає Альона Зелінська, голова Ініціативної групи.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info