35.9 C
Kherson
Субота, 13 Липня, 2024

Останні новини

Правоохоронці викрили житомирське підприємство, яке працювало на Сальдо

У Житомирській області правоохоронці викрили злочини керівництва місцевої видобувної компанії, яка працювала на херсонського гауляйтера Володимира Сальдо.

Інформація про винесення підозри житомирському бізнесмену з’явилася на офіційній сторінці СБУ у Фейсбуці.

У ході слідчо-оперативних дій з’ясувалося, що родина Сальдо була кінцевим бенефіціаром цього підприємства. Компанія займалася видобутком, обробкою та продажем граніту у промислових масштабах.

Частина отриманих прибутків спрямовувалася на забезпечення потреб окупаційних органів на тимчасово окупованій частині півдня України. За співпрацю з поплічниками країни-агресора активи комерційної структури були арештовані ще у вересні минулого року.

Крім того, правоохоронці викрили схеми, які керівництво компанії використовувало для виведення грошей у тінь та їх подальшого використання в інтересах ворога. Бізнесмени штучно занижували обсяги видобутої сировини та об’єми продажу готової продукції, а також «змінювали» її цінову категорію. Для цього вносили недостовірні відомості до звітної фінансово-господарської документації.

Зловмисники «відмивали» одержані «прибутки» через афілійовані фірми, зокрема у вигляді придбання технологічної продукції нібито для потреб підприємства.

Правоохоронці встановили, що злочинна схема завдала збитки державному бюджету України більше ніж на 4,5 мільйона гривень.

За матеріалами СБУ керівнику видобувної компанії повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та  ч. 1 ст. 364-1 (зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми) Кримінального кодексу України.

6 січня у маєтку Володимира Сальдо, якого Росія призначила головою окупаційної адміністрації Херсонської області, та за місцем проживання поплічників зрадника виявлено документи РФ з прямими вказівками до вчинення злочинів проти України.  Знайдені відомості щодо структури окупаційної адміністрації та нарахування зарплатні в рублях, конспекти, в яких нотувались особливості законодавства РФ. Також виявлено довідки щодо херсонських патріотів та активістів.

Херсонська обласна прокуратура вже скерували до суду обвинувальні акти стосовно окупаційного «голови військово-цивільної адміністрації Херсонської області», його заступника та так званого «голови Херсонської міської адміністрації». Їм інкриміновано державну зраду, колабораційну діяльність, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікацію її учасників (ст. 111, ст. 111-1, ст. 436-2 КК України).

Володимир Сальдо був призначений головою російської окупаційної адміністрації Херсона 26 квітня 2022 року, 11 червня гауляйтер отримав російський паспорт. Після звільнення правобережної Херсонщини зрадник продовжує свою злочинну діяльність на тимчасово окупованій території області.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info